До новин

У банку «Фінанси та Кредит» проходять слідчі дії

10 серпня, 2016
Резонансні справи
У банку «Фінанси та Кредит» проходять слідчі дії

Правоохоронні органи 9 серпня проводили слідчі дії в центральному столичному відділенні визнаного неплатоспроможним банку «Фінанси та Кредит», а також в одному його офісів на вулиці Хрещатик.

Про це повідомляє інформаційний портал Банкрутство & Ліквідація із посиланням на «Інтерфакс-Україна».

«Проводиться виїмка документів, за наявною інформацією працюють представники прокуратури і Служби безпеки», - сказав співрозмовник агентства.

Інформацію про слідчі дії агентству «Інтерфакс-Україна» підтвердили в банку, однак інші деталі поки відсутні.

Банк «Фінанси та Кредит» заснований в 1990 році. Його основним бенефіціаром виступає український бізнесмен, народний депутат, мажоритарій і CEO гірничорудної компанії Ferrexpo Костянтин Жеваго.

Згідно з даними НБУ, за розміром загальних активів на 1 липня 2015 року банк займав 10-е місце (38,88 млрд грн) серед 127 банків, що діяли в країні. Його зобов'язання перед фізособами на цю дату дорівнювали 16,98 млрд грн, в тому числі у валюті - 11,61 млрд грн.

У зв'язку з невиконанням задекларованих заходів щодо поліпшення ліквідності і відсутністю достатніх дій з боку власника банку для запобігання його неплатоспроможності, а також у зв'язку з невідповідністю вимогам банківського законодавства та нормативно-правових актів НБУ, регулятор відніс банк «Фінанси та Кредит» до категорії неплатоспроможних з 17 вересня 2015 року, а 17 грудня ухвалив постанову про відкликання у нього банківської ліцензії та ліквідації.

Нацбанк заявляв про намір відсудити у Жеваго заставу рефінансування «Фінанси та Кредит», яким стало особисте фінансове поручительство в розмірі 1,45 млрд грн.

Крім того, з реєстру судових рішень з посиланням на повідомлення Святошинського управління поліції відомо, що 11 травня цього року внесено відомості до єдиного реєстру досудових розслідувань за ознаками кримінального злочину, передбаченого ст.190 ч.1 Кримінального кодексу (шахрайство), за фактом вчинення посадовими особами банку і його власником шахрайських дій.

Як раніше повідомляв інформпортал Банкрутство & Ліквідація, ФГВФО тимчасово припинив виплати вкладникам банку «Фінанси та кредит».

Коментарі
Додати коментар