До новин

На кошти банку «Кредит Дніпро» у НБУ накладено арешт

07 жовтня, 2016
Борги
На кошти банку «Кредит Дніпро» у НБУ накладено арешт

Державна виконавча служба Мін’юсту наклала арешт на кошти Публічного акціонерного товариства «Банк Кредит Дніпро», зокрема, на кореспондентський рахунок, відкритий в Національному банку України.

Про це повідомляє інформаційний портал Банкрутство & Ліквідація із посиланням на Єдиний державний реєстр судових рішень.

Як відомо, 29 вересня Господарський суд м. Києва відмовив банку «Кредит Дніпро» в задоволенні заяви щодо забезпечення позовних вимог та введення заборони Державній виконавчій службі, будь-яким органам та особам, що мають право здійснювати примусове виконання судових рішень, Нацбанку вчиняти будь-які дії щодо накладення арешту на зазначені в заявником в клопотанні рахунки та кошти на них, а також будь-яке стягнення, примусове списання коштів за платіжними та іншими вимогами Державної виконавчої служб, будь-яких осіб та органів, що мають право здійснювати примусове виконання судових рішень з вказаних заявником кореспондентських рахунків банку «Кредит Дніпро».

«Заяву обґрунтовано тим, що 26.09.16. головним державним виконавцем відділу примусового виконання рішень Департаменту Державної виконавчої служби Міністерства юстиції України винесено постанову про відкриття виконавчого провадження №52355188 з виконання наказу Господарського суду міста Києва від 23.09.16. № 910/3978/15-г, та накладено арешт на кошти Публічного акціонерного товариства «Банк Кредит Дніпро», зокрема, на кореспондентський рахунок, відкритий в Національному банку України, з огляду на що існує небезпека заподіяння шкоди правам, свободам заявника та інших осіб.

Всі інші обґрунтування заяви про вжиття заходів до забезпечення позову зводяться до доводів заявника про протиправність дій вказаного державного виконавця, безпідставність відкриття виконавчого провадження, тобто до фактичного оскарження дій державного виконавця, що може бути реалізовано в порядку ст. 121-2 ГПК України, та до зазначення заявником права, яке на його суб`єктивну думку, є порушеним, та захист якого здійснюється в судовому порядку шляхом подачі відповідного позову», - йдеться в ухвалі суду від 29.09.2016.

У документі згадується, що рішенням Госпсуду м. Києва від 02.08.16 у справі №910/3978/15-г стягнуто з банку «Кредит Дніпро» на користь ТОВ «Судносервіс» збитки в розмірі 4,5 млн дол, судовий збір в сумі 50,85 тис грн і витрати по оплаті судової експертизи 8,23 тис грн. 23.09.16. на виконання цього рішення (залишене, до речі, без змін постановою Київського апеляційного госпсуду від 22.09.16, яке набрало законної сили 22.09.16), було видано відповідний наказ.

Госпсуд м. Києва таким чином пояснив, чому відмовив в задоволенні клопотання банку «Кредит Дніпро» щодо введення заборони виконавчій службі накладати арешт на його рахунки й списувати кошти з них:

«Заявник - Публічне акціонерне товариство «Банк Кредит Дніпро» є відповідачем у справі №910/3978/15-г, тобто особою до якої пред`явлено позов.

Оскарження дій державного виконавця не є позовними вимогами і не може забезпечуватись заходами, про які йдеться у ст. 67 ГПК України.

Крім того, не допускається забезпечення позову шляхом зупинення рішень, актів Національного банку України, а також встановлення для Національного банку України заборони або обов`язку вчиняти певні дії (ст. 67 ГПК України).

З огляду на викладене вище в сукупності суд відмовляє Публічному акціонерному товариству «Банк Кредит Дніпро» в задоволенні заяви про вжиття заходів до забезпечення позову».

Додамо, що згідно з постановою Київського апеляційного госпсуду від 22.09.2016, банк «Кредит Дніпро» мав сплатити для ТОВ «Судносервіс» 4,5 млн дол. внаслідок невірного визначення ціни продажу стягнутого предмету іпотеки. Ця сума була визначена «як різниця між сумою грошового зобов`язання за кредитними договорами та вартістю відчуженого відповідачем як іпотекодержателем в рахунок погашення заборгованості іпотечного майна» (цитата).

Коментарі
Додати коментар