До новин

Гонтарева розповіла, як НБУ підірвав довіру людей до банків

20 жовтня, 2016
Банкрутство фінустанов
Гонтарева розповіла, як НБУ підірвав довіру людей до банків

Голова Національного банку України Валерія Гонтарева визнала, що очищення банківської системи призвело до тимчасової втрати довіри до неї з боку населення.

Про це повідомляє інформаційний портал Банкрутство & Ліквідація із посиланням на її статтю в журналі The Banker.

«Очищення призвело до тимчасової втрати довіри до банківської системи, що, у кінцевому рахунку, було неминучим. Проте болючий процес видозмінив українську банківську систему: тільки платоспроможні, повністю прозорі банки знайдуть своє місце на ринку», - зазначила Гонтарева.

Водночас, за її словами, наразі банківський сектор України є повністю прозорим. А з наступного року, після болісного періоду трансформації, українські банки будуть повністю готові до високоякісного кредитування.

«Повномасштабне відновлення може розпочатися у 2017 році. Усього два роки тому це здавалося немислимим. Основним наслідком цієї реформи є те, що кінцеві власники можуть бути притягнуті до юридичної відповідальності за доведення їхніх банків до банкрутства», - зазначає глава НБУ.

За словами Гонтаревої, НБУ дав місцевим банкам до трьох років на відновлення їхніх коефіцієнтів достатності капіталу до нормального докризового рівня у 10%. Більшість банків виконали визначені програми капіталізації, випереджаючи графік, проте декільком банкам все ще потрібно закрити розриви капіталу.

Крім того, пише очільниця Нацбанку, регулятор зобов'язав банки розкрити справжню історію та привести обсяги пов'язаного кредитування у відповідність до обов'язкових пруденційних коефіцієнтів протягом наступних трьох років.

«Виконання програми вивільнить значні ресурси для кредитування непов'язаних підприємств на ринкових умовах», - стверджує Гонтарева.

Також на думку керівника НБУ, державні банки повинні знайти свої ніші, звузити спеціалізацію та розробити життєздатні бізнес-моделі на принципах максимізації прибутків.

Крім того, Нацбанк планує розробити ефективний мікро- та макропруденційний нагляд. «Зараз впроваджується перспективний підхід до нагляду за банками на основі оцінки ризиків. Щоб запобігти нагромадженню системних ризиків та належним чином реагувати на можливі шоки в майбутньому, НБУ розробляє макропруденційний інструментарій», - повідомила Гонтарева.

Коментарі
Додати коментар