До новин

Заарештовано активи Бахматюка на 1,2 млрд грн у двох банках-банкрутах

01 листопада, 2016
Резонансні справи
Заарештовано активи Бахматюка на 1,2 млрд грн у двох банках-банкрутах

Виконавча служба наклала арешт на майно і гроші бізнесмена Олега Бахматюка у збанкрутілих банках «Фінансова Ініціатива» та «ВіЕйБі».

Про це повідомляє інформаційний портал Банкрутство & Ліквідація із посиланням на прес-службу Національного банку України.

За даними НБУ, департамент державної виконавчої служби Міністерства юстиції 28 жовтня відкрив виконавче провадження за ухвалою Печерського районного суду міста Києва про накладення арешту на рухоме й нерухоме майно Олега Бахматюка, а також на його грошові кошти, розміщені на поточних рахунках ПАТ «КБ Фінансова Ініціатива» та ПАТ «ВіЕйБі Банк». Мова йде про суму в розмірі 1,2 млрд грн за кредитною угодою ПАТ «ВіЕйБі Банк», у якій Багматюк виступив фінансовим поручителем.

В рамках зазначеного виконавчого провадження 28 жовтня також був арештований будинок, що належить пану Бахматюку і розташований у смт Козин Обухівського району Київської області загальною площею 1 049 кв. метрів.

У Нацбанку нагадали, що Печерський райсуд ще 25 вересня 2015 року задовольнив позов Національного банку та наклав арешт на гроші та майно, що належать Бахматюку. Однак тоді державна виконавча служба відмовилась відкривати провадження за цим рішенням суду, посилаючись на те, що в судовій ухвалі не було вказано адресу та ідентифікаційний номер боржника.

«Відмова виконавчої служби базувалась на формальних причинах та була незаконною, оскільки Верховний суд України на той час вже надав роз’яснення з цього приводу, з якого випливає, що вказані виконавчою службою причини відмови можуть бути встановлені самим виконавцем», - пояснив директор юридичного департаменту НБУ Олег Заморський.

Тому Національний банк знову звернувся до суду та оскаржив відмову державної виконавчої служби. У жовтні 2016 року Печерський районний суд скаргу НБУ задовольнив і зобов’язав державну виконавчу службу відкрити виконавче провадження і накласти арешт на гроші та все майно Олега Бахматюка. Що й було зроблено.

Нагадаємо, Олег Бахматюк опосередковано володіє банками «ВіЕйБі Банк» та «КБ «Фінансова Ініціатива» через ТОВ «Інвест-Сервіс» та Quickcom Limited.

Правління НБУ віднесло ПАТ «ВіЕйБі Банк» до категорії неплатоспроможних 20 листопада 2014 року, зараз банк знаходиться в стадії діквідації. ПАТ «КБ «Фінансова ініціатива» став неплатоспроможним 23 червня 2015 року, яким лишається і донині.

Коментарі
Додати коментар