До новин

Рада списала «Південмашу» борги, аби врятувати від банкрутсва

18 листопада, 2016
Законодавство
Рада списала «Південмашу» борги, аби врятувати від банкрутсва

Верховна Рада в цілому прийняла закон, яким списала заборгованість держпідприємства «Виробниче об'єднання «Південний машинобудівний завод ім. О. М. Макарова» за спожиту електроенергію в розмірі 400 млн гривень.

За законопроект №5281 проголосували 250 депутатів, повідомляє інформаційний портал Банкрутство & Ліквідація.

Згідно із пояснювальною запискою, закон передбачає спрямування податкової заборгованості та податкових зобов'язань з податку на прибуток вугледобувних підприємств на погашення заборгованості «Південмашу» за спожиту електроенергію, яка станом на 1 січня поточного року становить 400 млн гривень.

Як зазначається у документі, ці кошти в повному обсязі будуть спрямовані до державного бюджету у вигляді сплати вугледобувними підприємствами податкового боргу та реструктуризованих (розстрочених, відстрочених) грошових зобов'язань з податку на прибуток.

«Прийняття законопроекту дозволить уникнути банкрутства державного підприємства «Виробниче об'єднання Південний машинобудівний завод імені О. М. Макарова», сприятиме підтримці та фінансовому оздоровленню одного з головних підприємств  космічної галузі, дозволить здійснити подальший розвиток та підвищення конкурентоспроможності України на світовому ринку космічного машинобудування та озброєнь»,- йдеться в записці.

Крім того, згідно із документом, податкова заборгованість, в тому числі реструктуризовані зобов'язання вугледобувних підприємств станом на 1 липня становить близько 700 млн гривень.

Як раніше повідомляв інформпортал Банкрутство & Ліквідація, «Південмаш» через мільярдний збиток подав позов проти податкової.

Коментарі
Додати коментар