До новин

35 українських банків працюють у збиток

06 грудня, 2016
Збитки
35 українських банків працюють у збиток

Згідно з даними Національного банку України, станом на 1 листопада (наростаючим підсумком з початку 2016 року) збитки отримали 35 діючих банків на загальну суму 22,2 млрд грн, при цьому 83,4% цієї суми становлять збитки 6 банків з іноземним капіталом.

Про це повідомляє інформаційний портал Банкрутство & Ліквідація.

Лише за жовтень збитки зафіксовані у 34 банків на загальну суму 2 млрд грн. За десять місяців загальний збиток діючих банків скоротився в 4,3 рази (в порівнянні з аналогічним періодом минулого року - 54,5 млрд грн) і становив 12,6 млрд грн.

«Зниження обсягу збитків у порівнянні з аналогічним періодом минулого року відбулося головним чином за рахунок скорочення відрахувань до резервів на можливі втрати від активних операцій на 60,4%. При цьому обсяг відрахувань за 10 місяців становить 39,6 млрд грн і залишається суттєвим фактором формування негативного фінансового результату в цілому по системі», - зазначають у прес-службі регулятора.

Також на формування збитку вплинуло зростання адміністративних витрат і зменшення доходів від торговельних операцій - майже в 6 разів. Чистий процентний дохід на 1 листопада становив 38,1 млрд грн, що на 10,2% менше, ніж за відповідний період минулого року.

В НБУ наголошують, що така динаміка пояснюється зменшенням процентних доходів. У той же час є позитивна тенденція, яка полягає в постійному зниженні процентних витрат завдяки здешевленню протягом року ресурсної бази банків.

Як раніше повідомляв інформпортал Банкрутство & Ліквідація, збитки банків з початку року скоротилися в декілька разів.

Коментарі
Додати коментар