Львівське підприємство просить в Ради захисту від дій російського банку
Голова комітету з питань національної безпеки і оборони Сергій Пашинський відповів на звернення працівників львівського приватного підприємства «Шива» щодо захисту їх законних інтересів від дій російського «ВіЕс банку». Згідно з текстом листа, комітет розглянув проект «Про застосування проти Російської Федерації секторальних санкцій у банківській сфері» (№5279) і рекомендував його підтримати.
Про це повідомляє «Вголос», передає інформаційний портал Банкрутство & Ліквідація.
У зверненні до голови Комітету з питань національної безпеки та оборони працівники ПП «Шива» зазначили, що у серпні 2015 року «ВіЕс Банк» (фактичний власник ПАО «Сбербанк Росії») спробував рейдерськими методами захопити у Львові їхню будівлю фізкультурно-оздоровчого комплексу на вулиці Зубрівській, 38, яка була передана банку в іпотеку. Трапилося це у той момент, коли між фінустановою та приватним підприємством завершувались перемовини щодо реструктуризації кредитного боргу. Фактично компроміс на той момент після тривалих перемовин вже було знайдено. Треба було лише підписати додаткові угоди між ПП «Шива» і «Ві Ес Банком». А за годину до цієї зустрічі «Ві Ес Банк» здійснив силове захоплення спорткомплексу. Судовий процес тривав близько п’яти місяців і 10 грудня Львівський апеляційний адміністративний суд визнав дії російського банку протиправними і залишив право власності на будівлю за ПП «Шива».
Однак агресивні дії російського банку до українського підприємства-позичальника призвели до погіршення фінансового стану ПП «Шива» і, як наслідок, почалася процедура банкрутства і ліквідації. Банк, зловживаючи своїм правом, оскаржував в судових інстанціях усі без винятку судові рішення у справі про банкрутство ПП «Шива», свідомо затягуючи передбачену законодавством процедуру ліквідації чи санації підприємства, в тому числі шляхом продажу майна для задоволення вимог кредиторів.
Внаслідок дій цього банку підприємство зазнало великих збитків, які на 1.10.2016 рік складали близько 80 млн грн. Адже основний орендар будівлі «СпортЛайф» вже протягом року не сплачував орендну плату через судові позови, ініційовані «ВіЕс банком».
Небайдужі львів’яни, не сподіваючись захисту від держави, неодноразово ініціювали протести під будівлею російського банку, вимагаючи його закриття.
26 травня 2016 року у приміщенні головного відділення російського VS Банку у Львові проводився обшук службових приміщень, імовірно, військовою прокуратурою. Проте банк продовжує свою свавільницьку діяльність . Зокрема, нещодавно громадянин Нігерії звинуватив «доньку» ПАО «Сбербанк Росии» у привласненні 255 тис. доларів, які він вже понад півтора року не може забрати з банку. Галицьким відділом поліції відкрито кримінальне провадження щодо цієї справи, фігурантами якого стали працівники ПАТ «BiEc Банк», і хоч рішення ще не оприлюднене, факти свідчать самі за себе. Російський банк вкотре шукає шляхи привласнити собі чужу власність.
Тож будемо сподіватися, що депутати Верховної Ради України усвідомлять, що залежність українського бізнесу і громадян від країни-агресора створює загрозу національній безпеці України і підтримають законопроект №5279.
Коментарі
Новини за темою
- Резонансні справи 03 жовтня, 2022
З візитівки автопрому – до судових суперечок. Ліквідація "Богдан Моторс" заходить у глухий кут
- Резонансні справи 24 лютого, 2022
ФГВФО не зміг відсудити в НБУ 277 млн грн, які виплатив вкладникам банку "Базис"
- Резонансні справи 21 лютого, 2022
- Резонансні справи 22 лютого, 2022