До новин

ВТБ Банк забрав харківський ТЦ «Магелан» за борги

14 грудня, 2016
Борги
ВТБ Банк забрав харківський ТЦ «Магелан» за борги

Структури бізнесмена Анатолія Юркевича підписали з ВТБ Банком (Україна) угоду про то, аби передати фінустанові в рахунок боргу харківський торговий центр «Магелан».

Про це повідомляє інформаційний портал Банкрутство & Ліквідація із посиланням на ЛІГА.net.

Передача відбулася минулого тижня. До недавнього часу Юркевич був власником трьох торгових центрів Магелан (в Києві, Харкові та Миколаєві), якими управляє девелоперська група компаній Край. У планах було також будівництво ще одного об'єкта в Дніпрі, пише автор.

Останні кілька років торгові центри в Києві та Харкові були виставлені на продаж, київським ТЦ цікавилася британська компанія London & Regional (в Україні належить торговий центр Глобус і бізнес-центр Поділ Плаза), розповів консультант з нерухомості, який побажав залишитися неназваним. Однак сторони не домовилися про умови угоди.

Два роки тому Анатолій Юркевич анонсував плани будівництва другої черги Магелана в Харкові, що дозволило б збільшити загальну площу торгового центру з 43 тисяч до 93,5 тисяч кв м.

«Об'єкт не був добудований через припинення фінансування з боку ВТБ. Також в результаті девальвації і недобудови довелося знизити орендні ставки, - розповів Юркевич. - Ситуація не дозволяла обслуговувати кредит, і ми прийняли рішення мирно врегулювати даний конфлікт».

У прес-службі ВТБ Банку повідомили, що банк прийняв у власність харківський Магелан на підставі іпотечної застереження (пункт в договорі, за яким можна стягнути майно у позасудовому порядку. - Ред.), планує управляти центром і згодом виставити його на продаж.

ВТБ Банк і Юркевич не розкривають суму заборгованості компанії бізнесмена перед банком.

«Це не перший об'єкт, з яким доводиться розлучатися Юркевичу. У минулому році він також продав мережу гіпермаркетів «Країна», площа кожного з яких становила близько 10 тисяч кв м, своєму конкуренту - Каравану. Точну суму продажу Юркевич не назвав, повідомивши лише, що мова йде про десятки мільйонів доларів», - йдеться в статті.

Нагадаємо, в 2015 році був визнаний неплатоспроможним «Український професійний банк», що належав Юркевичу.

Раніше глава ВТБ Андрій Костін заявляв, що «не бачить перспектив розвитку бізнесу в Україні».

Як раніше повідомляв інформпортал Банкрутство & Ліквідація, суд у справі банку-банкрута заарештував торговий центр «Гулівер».

Коментарі
Додати коментар