У банку «Хрещатик» знайшли масштабну схему виведення активів
88% юридичних осіб-емітентів облігацій, придбаних банком, є пов’язаними з банком особами.
Про це повідомляє інформаційний портал Банкрутство & Ліквідація із посиланням на прес-службу ФГВФО.
Фонд гарантування вкладів фізичних осіб виявив в активах банку «Хрещатик» неліквідні облігації на суму понад 2 млрд гривень.
Згідно з повідомленням, у період з 2011 по 2015 роки банк викупив та оприбуткував на балансі цінні папери на суму понад 2 млрд гривень.
«У подальшому між банком та емітентами облігацій було укладено договори зворотного викупу. Станом на грудень 2016 року зобов’язання зі зворотного викупу цінних паперів не виконані», - повідомляє Фонд.
Разом із тим, у ході проведеної у банку перевірки було встановлено, що 88% юридичних осіб-емітентів облігацій, придбаних банком, є пов’язаними з банком особами. А більшість облігацій (близько 85%) у портфелі банку є незабезпеченими, їх емітенти мають ознаки фіктивності.
«До того ж більша частина з цих компаній зареєстрована за однією юридичною адресою, але фактичне місце їх знаходження не встановлено. Випуск облігацій проводився під інвестиційні проекти. Не виключено, що планів реалізовувати їх не було, а мала місце схема виведення активів», - йдеться у повідомленні.
Таким чином, в активах банку «Хрещатик» знаходяться неліквідні та незабезпечені цінні папери на суму понад 2 млрд гривень.
«Емітенти зазначених цінних паперів не мають власних активів для погашення зобов’язань перед банком, а ймовірно, були створені з метою контролю інсайдерами за грошовими потоками та приховування операцій з виведення коштів банку. Тому погашення облігацій у повному обсязі є дуже сумнівним», - повідомляє Фонд.
Як наголошується, за виявленими фактами готуються матеріали для передачі до правоохоронних органів заяви про вчинення кримінального правопорушення посадовими особами банку та шахрайських дій з боку керівників юридичних осіб-емітентів облігацій.
Нагадаємо, 5 квітня НБУ визнав банк «Хрещатик» неплатоспроможним, а Фонд гарантування вкладів ввів тимчасову адміністрацію. Як відомо, 24,9379% акцій банку належить Київській міській державній адміністрації. Опосередкованими власниками банку є Андрій Іванов з часткою 37,44% і Микола Солдатенко з часткою 24,2% акцій.
Як раніше повідомляв інформпортал Банкрутство & Ліквідація, юристи вважають банкрутство банку «Хрещатик» спланованою акцією Нацбанку.
Коментарі
Новини за темою
- Резонансні справи 03 жовтня, 2022
З візитівки автопрому – до судових суперечок. Ліквідація "Богдан Моторс" заходить у глухий кут
- Резонансні справи 24 лютого, 2022
ФГВФО не зміг відсудити в НБУ 277 млн грн, які виплатив вкладникам банку "Базис"
- Резонансні справи 21 лютого, 2022
- Резонансні справи 22 лютого, 2022