Прокуратура підозрює групу осіб в передачі державного зерна фірмі-банкруту
Три роки правоохоронні органи намагалися знайти винних у передачі державного зерна підприємству-банкруту і притягнути їх до відповідальності, при цьому двоє фігурантів по справі вже оголошені в розшук, ще двом слідчі вручили підозру в злочині.
Про це повідомляє інформаційний портал Банкрутство & Ліквідація із посиланням на мелітопольський сайт 0619.com.ua.
Як пише видання, три роки тому директор державного підприємства «Дослідне господарство «Соцземлробство», яке належить Національній академії аграрних наук і розташовується в селі Таврія Веселівського району, уклало договір з ТОВ «Агроойл Груп» на сушіння та зберігання зерна.
Згідно з договором, фірма зобов'язалася прийняти зерно від держгосподарства, провести його сушку, доробку, зберігання та повернути зерно після закінчення обумовленого терміну. Згідно з актами, передали фірмі понад півтори тисячі тонн зерна загальною вартістю більше 2 млн грн.
У 2013 році постановою Господарського суду Запорізької області ТОВ «Агрооіл Груп» було визнано банкрутом і розпочато процедуру його ліквідації. З моменту відкриття ліквідаційної процедури компанія не укладала договорів на здійснення підприємницької діяльності, в тому числі і з «Соцземлробством».
За фактом розкрадання майна в особливо великих розмірах було відкрито кримінальне провадження. Слідчі отримали доступ до документів, які знаходяться в селі Таврія Веселівського району. Директора «Агрооіл груп» викрили на схемі фіктивних поставок зерна в Аграрний фонд на велику суму. У свій час Держфінінспекція проводила перевірку, якою встановила, що з січня 2014 по травень 2015 році на підприємстві встановлена недостача 1,6 тис. тонн зерна на загальну суму понад 3 млн грн.
Мелітопольське видання додає, що минулого тижня керівник Мелітопольської місцевої прокуратури Сергій Лисенко прокоментував, на якій стадії сьогодні перебуває розслідування цього кримінального провадження.
«Чотири підозри фігурантам у справі вже пред'явлено. Дві людини оголошені в розшук і ще двом вручені реально. З підозрюваними виконуються слідчі дії. Масштаби розкрадання дійсно великі. Одного з директорів підприємства інкримінується розкрадання на суму більше 3 млн грн. Кримінальну справу стосовно керівника розслідується за ч. 5 ст. 191 КК України» - повідомив прокурор.
Як раніше повідомляв інформпортал Банкрутство & Ліквідація, Фонд держмайна вирішив продати «Аграрний фонд» та ДПЗКУ.
Коментарі
Новини за темою
- Резонансні справи 03 жовтня, 2022
З візитівки автопрому – до судових суперечок. Ліквідація "Богдан Моторс" заходить у глухий кут
- Резонансні справи 24 лютого, 2022
ФГВФО не зміг відсудити в НБУ 277 млн грн, які виплатив вкладникам банку "Базис"
- Резонансні справи 21 лютого, 2022
- Резонансні справи 22 лютого, 2022