До новин

80% вартості активів збанкрутілих банків існують лише на папері - ФГВФО

06 лютого, 2017
Банкрутство фінустанов
80% вартості активів збанкрутілих банків існують лише на папері - ФГВФО

У Фонді гарантування вкладів заявили, що 80% вартості активів банків, що ліквідуються, не існують у реальності, а зазначені лише в документах.

Про це повідомляє інформаційний портал Банкрутство & Ліквідація із посиланням на прес-службу Фонду гарантування вкладів фізосіб.

«Банк «Михайлівський» став не тільки 70-им банком, із тих, що перебувають в управлінні Фонду та у якому затверджено ліквідаційну масу, а і показовим прикладом того, у якому стані перебувають активи більшості банків на момент визнання їх неплатоспроможними. Так, відповідно до звітів незалежних суб’єктів оціночної діяльності, майже 80% вартості активів банків, що ліквідуються, існують лише на папері», - зазначили у відомстві.

Активи 70 банків, що ліквідуються, та у яких сформовано ліквідмасу,  незалежні оцінщики оцінили загалом у 94 млрд грн, при тому що «на папері» їхня вартість перевищила 418 млрд грн.

Такі цифри пояснюються тим, що у процесі оцінки беруться до уваги передусім якість та актуальна ринкова вартість забезпечення за кредитами, а не цифри, зафіксовані у бухгалтерських документах банків.

80% активів неплатоспроможних банків – це кредити. Основними характеристиками, що впливають на їхню ринкову вартість, – наявність застави та її вартість, історія обслуговування кредитів, чи не знаходиться позичальник у банкротстві (у тому числі – фіктивному), стан претензійно-позовної роботи, фінансовий стан позичальників тощо. 

Майже весь кредитний портфель  неплатоспроможних банків (90% від загальної суми заборгованості) є проблемним та не обслуговується. Менше 5% з числа позичальників продовжують виконувати перед банком свої зобов’язання після визнання його неплатоспроможним.     

Приблизно половина кредитного портфелю усіх неплатоспроможних банків (на суму майже 180 млрд грн) видана 600 великим бізнес-групам, половина з яких – пов'язані з банками особи, які не обслуговують свої зобов’язання.

Частина позичальників та переданих у заставу банку об’єктів – розташовані у Криму та зоні проведення АТО. Загалом на непідконтрольній Україні території знаходяться активи на понад 50 млрд грн. Понад 10% від загального кредитного портфелю банків (на 37 млрд грн) – кредити, заставою за якими виступають «сміттєві» цінні папери.

Крім того, факторами, що впливають на якість активів є девальвація гривні, штучні банкротства юридичних осіб – позичальників банків, виведення коштів шляхом розміщення на коррахунках в іноземних банках, слабкий рівень захисту прав кредиторів та недосконала судова система.

Як раніше повідомляв інформпортал Банкрутство & Ліквідація, власники банків-банкрутів заборгували Фонду гарантування 180 мільярдів.

Коментарі
Додати коментар