Підприємства Мінінфраструктури втратили в Платинум Банку понад 400 мільйонів
Держпідприємства, підконтрольні Міністерству інфраструктури, втратили в збанкрутілому Платинум Банку понад 400 млн гривень.
Про це повідомляє інформаційний портал Банкрутство & Ліквідація із посиланням на «Ліга».
Інформація про вказану суму міститься в службових записках Мінінфраструктури.
Як повідомляється, в кінці 2016 року «Украерорух» перерахував на поточні рахунки в «Платинум» 160 млн грн двома траншами - 28 листопада і 29 грудня. Ще 46,3 млн грн в банк завів державний Морський торговельний порт «Чорноморськ».
В цілому в фінустанові залишилися кошти більше 10 держпідприємств, повідомили у Фонді гарантування вкладів.
Згідно з матеріалом, до початку 2017 року на рахунках в «Платинум Банку» один тільки «Украерорух» зберігав 405 млн грн.
У Національному банку не приховують, що Платинум Банк перед банкрутством залучав гроші з державного сектору.
«Там були кошти держпідприємств - сумарно близько 500 млн грн. Навіть перед самим банкрутством туди заходили державні гроші, хоча ми заборонили залучати їх», - розповідала голова НБУ Валерія Гонтарева.
Цифру в більш ніж 500 млн гривень коштів держпідприємств в Платинум Банку підтверджують у ФГВФО.
Ліміт на залучення нових депозитів - звичайна практика для проблемних фінустанов. Але заборонити держструктурам розміщувати кошти в тому чи іншому банку Нацбанк не може. «Попередження керівників компаній про статус проблемності банків неможливе, ця інформація відноситься до категорії «банківська таємниця», - говорять в прес-службі Нацбанку.
Нагадаємо, в квітні 2016 року Мінінфраструктури доручив главі «Украероруху» Дмитру Бабейчуку виводити кошти держкомпанії з недержавних банківських установ, йдеться у службових записках МІУ.
У липні «Украерорух» звернувся до МІУ з проханням продовжити співпрацю з Платинум Банком, але відповіді не отримав, стверджують в самій компанії.
Повернути гроші з «Платинуму» фактично неможливо. Фізособам гарантується повернення вкладів до 200 тисяч грн, але юридичні особи позбавлені такого захисту.
«Держпідприємства, які отримують статус кредитора, можуть повернути свої кошти лише після продажу активів банку в сьому чергу, - пояснює юрист юрфірми «Астерс» Вольга Шейко. - Судова практика свідчить про те, що з цими грошима можна попрощатися».
Держпідприємства повернуть свої гроші з Платинум Банку, якщо його активів вистачить для погашення зобов'язань перед усіма кредиторами.
За словами директора-розпорядника ФГВФО Костянтина Ворушиліна, від фінустанови їм дістався лише робочий роздрібний кредитний портфель на суму 1,2 млрд.гривень, а корпоративний портфель складений в основному з інсайдерських позик і практично не обслуговується.
При цьому одним лише вкладникам-фізособам Фонд гарантування планує виплатити близько 5 млрд гривень. Коштів для компенсацій юрособам не залишиться.
«Украерорух» - стратегічне підприємство і національний провайдер аеронавігаційного обслуговування. Основний заробіток отримує в валюті за обслуговування авіарейсів в повітряному просторі України.
Як раніше повідомляв інформпортал Банкрутство & Ліквідація, Платинум Банк тягне на дно Чорноморський порт.
Коментарі
Новини за темою
- Банкрутство фінустанов 23 лютого, 2022
У січні банки-банкрути погасили вимог кредиторів на 74 мільйони гривень
- Банкрутство фінустанов 23 лютого, 2022
- Банкрутство фінустанов 20 лютого, 2022
Вкладники банків-банкрутів отримали в січні майже 10 мільйонів гривень виплат
- Банкрутство фінустанов 17 лютого, 2022
Верховний суд остаточно підтвердив законність виведення з ринку банку "Капітал"