Перед банкрутством з Імексбанку вивели $11 млн
За місяць до визнання Імексбанку неплатоспроможним з нього вивели кредити фізосіб, ліквідне забезпечення та щонайменше 11 млн доларів.
Про це повідомляє інформаційний портал Банкрутство & Ліквідація із посиланням на прес-службу Фонду гарантування вкладів фізичних осіб.
«Оціночна вартість активів «Імексбанку» становить менше 15% від суми, зафіксованої у бухгалтерській звітності банку. У той час, як «на папері» вартість активів, включених до ліквідаційної маси, становить 14 952,1 млн гривень, чотири незалежні суб’єкти оціночної діяльності оцінили їх у 2 081,8 млн гривень», - повідомляє Фонд.
«Аналіз операцій, проведених банком незадовго до введення тимчасової адміністрації, свідчить: були застосовані схеми, маніпуляції та виведення ліквідних активів», - йдеться у повідомленні.
Як наголошується, майже 90% у балансовій вартості ліквідмаси банку – кредити, надані юридичним особам. При тому, що у бухгалтерській звітності ця група активів була оцінена у 13 329,2 млн гривень, незалежні СОД визначили її вартість на рівні 1 535,9 млн гривень.
«Причин такої значної різниці у цифрах – кілька. Так, 90% корпоративного кредитного портфелю – інсайдерські кредити. Наближеним та пов’язаним із власниками банку компаніям було видано кредити на суму 13 100,0 млн гривень. З моменту запровадження тимчасової адміністрації усі «VIP-клієнти» перестали виконувати свої зобов’язання перед банком», - повідомляє прес-служба.
«Та найголовніше: за кілька місяців до введення тимчасової адміністрації власниками банку було виведено високоліквідні застави. Натомість з 25 грудня 2014 року єдиним забезпеченням за кредитами 41 юрсоби на суму 8,3 млрд гривень став футбольний стадіон в Одесі», - заявили у Фонді.
«Незадовго до цього стадіон було безпідставно переоцінено, що і дало можливість збільшити його заставну вартість до 7,8 млрд гривень. Показово, що при формуванні ліквідаційної маси незалежні оцінщики оцінили 41 кредит із стадіоном у заставі у 873,6 млн гривень», - йдеться у повідомленні.
Як наголошується, в останні дні грудня 2014 року, переданий у заставу банку стадіон було передано в довірче управління без згоди банку строком на 10 років, найімовірніше, з метою ускладнення процедури звернення стягнення на заставне майно.
«За виявленими фактами маніпуляцій та зловживання активами банком загалом було подано 170 заяв про вчинення кримінальних правопорушень. Зібрані докази порушень лягли в основу двох кримінальних проваджень щодо доведення банку до неплатоспроможності», - заявили у Фонді.
Нагадаємо, 26 січня 2015 року «Імексбанк» було віднесено до категорії неплатоспроможних.
Станом на початок 2017 року вкладниками банку отримано 4,160 млрд гривень у рамках виплати гарантованої суми відшкодування.
Як раніше повідомляв інформпортал Банкрутство & Ліквідація, НБУ просить суд стягнути з екс-власника збанкрутілого Імексбанку 300 мільйонів.
Коментарі
Новини за темою
- Банкрутство фінустанов 23 лютого, 2022
У січні банки-банкрути погасили вимог кредиторів на 74 мільйони гривень
- Банкрутство фінустанов 23 лютого, 2022
- Банкрутство фінустанов 20 лютого, 2022
Вкладники банків-банкрутів отримали в січні майже 10 мільйонів гривень виплат
- Банкрутство фінустанов 17 лютого, 2022
Верховний суд остаточно підтвердив законність виведення з ринку банку "Капітал"