Активи неплатоспроможного КСГ Банку знецінилися вчетверо
Оціночна вартість активів ПАТ «КСГ Банк» майже в чотири рази нижче суми, зафіксованої в бухгалтерській звітності банку.
Про це повідомляє інформаційний портал Банкрутство & Ліквідація із посиланням на прес-службу Фонду гарантування вкладів фізосіб.
У ФГВФО зазначають, що «на папері» вартість активів, включених у ліквідаційну масу банку, становить 573,1 млн грн. Але два незалежні суб'єкти оціночної діяльності оцінили їх у 152,5 млн грн.
В ході ліквідації виявлено факти, які свідчать про наявність ознак кримінальних правопорушень у діях посадових осіб банку. Так 5 квітня в Київському апеляційному адміністративному суді відбудеться розгляд апеляційної скарги за позовом одного з акціонерів банку Касьянова С. П. до НБУ та Фонду про визнання протиправним та скасування рішення про відкликання банківської ліцензії та ліквідації ПАТ «КСГ Банк».
Фонд зазначає, що майже 90% активів банку (від вартості «на папері») – кредити, надані юридичним та фізичним особам. При тому, що у бухгалтерської звітності вартість цих активів була записана на рівні 505,2 млн грн, незалежні оцінювачі оцінили їх у 102,7 млн грн.
Кредити на 105,4 млн грн (25% кредитного портфеля юридичних осіб з 424,5 млн грн) – інсайдерські. Від початку ліквідації позичальники не обслуговують свої договори незважаючи на те, що ведуть активну господарську діяльність; кредити на 232,4 млн грн (55% портфеля корпоративних позичальників) – забезпечені землею в болотистій місцевості, що не придатна для забудови.
«Примітно, що позичальники за цими договорами взагалі не здійснювали господарської діяльності, не мали найманих працівників. Натомість, за кілька днів до отримання кредитів здійснювалося призначення керівників та зміни у складі учасників цих товариств. За виявленими фактами Фондом направлені заяви в правоохоронні органи, відкрито кримінальне впровадження», – йдеться в повідомленні.
Фонд додає, що кредити на 79,5 млн грн (18,7% кредитного портфеля юросіб) – беззаставні: педприятия-позичальники або ліквідації, або їх керівники перебувають у розшуку; а кредити на 6,9 млн грн (1,3%) – позичальник знаходяться в зоні АТО.
У той же час кредитний портфель фізосіб на 88,4% (або на 71,3 млн грн) складається з одного незабезпеченого кредиту. Позичальник перебуває в розшуку, а поручитель – у зоні АТО.
Інші 11,6 %, або 9,4 млн грн – іпотечні кредити двом позичальникам, які припинили обслуговування кредитів ще в 2013 і 2015 роках, і на які накладено мораторій на стягнення майна громадян України, наданого як забезпечення кредитів в іноземній валюті».
Як раніше повідомляв інформпортал Банкрутство & Ліквідація, суд визнав законною ліквідацію КСГ Банку.
Коментарі
Новини за темою
- Банкрутство фінустанов 23 лютого, 2022
У січні банки-банкрути погасили вимог кредиторів на 74 мільйони гривень
- Банкрутство фінустанов 23 лютого, 2022
- Банкрутство фінустанов 20 лютого, 2022
Вкладники банків-банкрутів отримали в січні майже 10 мільйонів гривень виплат
- Банкрутство фінустанов 17 лютого, 2022
Верховний суд остаточно підтвердив законність виведення з ринку банку "Капітал"