Суд відмовився знімати арешт з «Гуллівера»
Апеляційний суд 21 березня відмовив компанії-власнику «Гулліверу» в знятті арешту з ТРЦ.
Про це повідомляє інформаційний портал Банкрутство & Ліквідація із посиланням на «Фінбаланс».
Апеляційний суд м. Києва відмовився задовольнити апеляційну скаргу ТОВ «Три О» та лишив без змін ухвалу слідчого судді Голосіївського суду м. Києва від 12 січня, якою в рамках кримінального провадження №12016100000001609 (виділене з №42016100000000558, обидва – щодо банкрутства банку «Михайлівський») було задоволено клопотання прокуратури м. Києва та накладено арешт (із забороною відчуження, розпорядження нерухомим майном) на торгівельно-офісний комплекс «Гуллівер» площею 151,8 тис. кв. м., який належить ТОВ «Три О».
Представник ТОВ «Три О» в апеляційному суді серед іншого висловлював думку, що в клопотанні прокурора та доданих до нього матеріалів не наведено жодних норм закону чи правочинів, в силу яких ТОВ «Три О» повинна нести цивільну відповідальність за шкоду, завдану діями (бездіяльністю) підозрюваного (екс-в.о. глави правління банку «Михайлівський»).
Крім того, апелянт оцінював як помилкові висновки слідчого судді щодо співрозмірності арештованого майна розміру завданої кримінальним правопорушенням шкоди. Він вказував, що згідно зі звітом ТОВ «Кредитне Брокерське Агентство» про оцінку комплексу, його вартість становить 6,29 млрд грн, що майже у сім разів перевищує розмір шкоди, завданої кримінальним правопорушенням, який вказаний у цивільному позові, заявленому банком «Михайлівський».
Також представник «Три О» звертав увагу, що торговельно-офісний комплекс передано ТОВ «Три О» в іпотеку держбанкам в забезпечення зобов`язань ТОВ «Три О» перед банками за укладеними між ними кредитним договором [за даними держреєстру речових прав на нерухоме майно, «Гуллівер» передано в заставу Ощадбанку та Укрексімбанку під консорціумний кредит на 441 млн дол (з яких 352,8 млн дол – від Ощадбанку; 88,2 млн дол – від Укрексімбанку) з погашенням до 30.11.2025, - ред.].
Проте суд взяв до уваги інформацію слідства та ФГВФО.
«Досудовим розслідуванням у кримінальному провадженні встановлено, що кошти, які були отримані ТОВ «Лізингова компанія «Ельдорадо», ТОВ «ЗД Транс», ТОВ «Алекса Груп», ТОВ «Альянс Транссервіс», ТОВ «Альянс Новобуд», ТОВ «Технополіс 15», ТОВ «Центр сприяння бізнесу «ПІК», ТОВ «Александрія», ТОВ «Компанія Інтер-Профіт», ТОВ «Мікрокредитний центр БМ» в кредит протягом 2013 - 2015 років в ПАТ «Банк Михайлівський», використовувались, в тому числі і для погашення кредитних зобов`язань ТОВ «Три О» перед AT «Ощадбанк», які останній отримав в 2013 році для завершення будівництва торговельно-офісного комплексу з об’єктами громадського призначення та паркінгом (літера «В»), загальною площею 151805,3 кв. м. за адресою: місто Київ, площа Спортивна, будинок, 1-а [тобто «Гуллівера», - ред.]. Вказаний вище факт, а також взаємопов`язаність ТОВ «Екосіпан» [офіційний власник банку «Михайлівський»], ПАТ «Банк Михайлівський» та ТОВ «Три О», як вважають органи досудового розслідування, підтверджується довідкою про результати проведеного аналізу Державної фіскальної служби України від 19 грудня 2016 року», - йдеться в матеріалах суду.
Відтак, апеляційну скаргу власників ТРЦ суд задовольняти відмовився.
Як раніше повідомляв інформпортал Банкрутство & Ліквідація, арештованій Gulliver не планує припиняти роботу.
Коментарі
Новини за темою
- Резонансні справи 03 жовтня, 2022
З візитівки автопрому – до судових суперечок. Ліквідація "Богдан Моторс" заходить у глухий кут
- Резонансні справи 24 лютого, 2022
ФГВФО не зміг відсудити в НБУ 277 млн грн, які виплатив вкладникам банку "Базис"
- Резонансні справи 21 лютого, 2022
- Резонансні справи 22 лютого, 2022