До новин

Банкрутство «Михайлівського»: прокуратура звернула увагу на мережу «Ельдорадо»

11 квітня, 2017
Резонансні справи
Банкрутство «Михайлівського»: прокуратура звернула увагу на мережу «Ельдорадо»

Відповідно до ухвали Дніпровського райсуду Києва від 17 березня, у провадженні столичної прокуратури перебуває кримінальне провадження за фактом розтрати службовими особами банку «Михайлівський» грошових коштів банку шляхом зловживання своїм службовим становищем. В матеріалах справи згадується фінансування діяльності мережі «Ельдорадо».

Про це повідомляє інформаційний портал Банкрутство & Ліквідація із посиланням на Finbalance.

За даними слідства, упродовж лютого-березня 2015 року банк «Михайлівський» надав кредити ТОВ «У.С. Інвест Україна», ТОВ «Русериос Техноінвест», САТ «Фонд страхових гарантій», ТОВ «Автокапітал 2005» на 501,1 млн грн без мети подальшого повернення кредитних коштів, а з метою фінансування господарської діяльності ТОВ «Екосіпан», яке було акціонером банку «Михайлівський» із часткою 100%, «шляхом здійснення сумнівних банківських транзакцій через ТОВ «Старкепітал», ТОВ «Статус Інк», ПрАТ «СК Форте»), ТОВ «Ініціатива Груп», ТОВ «Дієса», ТОВ «Інфотрейд Компані», ТОВ «ІК Добрий Капітал», ТОВ «Проф Індастрі», ТОВ «Профіт Юніон», ТОВ «Фірма Техно-Сервіс-1», ТОВ «Сектор-Т», що завдало тяжкі наслідки охоронюваним законом правам та інтересам держави» (цитата з ухвали суду).

Відповідно до судових матеріалів, кредитний договір з САТ «Фонд страхових гарантій» датувався 31.03.2015, з ТОВ «Автокапітал 2005» - 26.03.2015, з ТОВ «У.С. Інвест Україна» - 13.03.2015. В офіційних даних НБУ у вказаний період як кінцевий бенефіціар банку (і ТОВ «Екосіпан») уже значився бізнесмен Віктор Поліщук.

За висновками слідства, протиправність використання вказаних компаній полягала в тому, що кредитні угоди укладені з порушенням вимог ст. 19 закону «Про банки та банківську діяльність», згідно з якою «банкам забороняється опосередковано здійснювати кредитні операції з пов`язаними з ним особами», у тому числі на підставі підроблених документів та з подальшим використанням коштів не за цільовим призначенням, а шляхом послідовного перерахування між контрагентами ПАТ «Банк Михайлівський», які згідно з постановою НБУ № 315 (відповідно до Листа НБУ № 26-0005/100905БТ від 12.12.2016) входять до переліку осіб з ознаками пов`язаності, а у подальшому на фінансування діяльності компанії, яка була прямим акціонером банку «Михайлівський» - ТОВ «Екосіпан».

Пряма мова з ухвали суду, який посилається на дані слідчих:

«Тобто за рахунок коштів, залучених на депозитні рахунки фізичних осіб, шляхом кредитування вищевказаних юридичних осіб та подальшого перерахування за операціями покупки цінних паперів, і інших удаваних (фіктивних) операцій, [відбулося, - ред.] виведення [коштів, - ред.] з ПАТ «Банк Михайлівський» (повернення на ТОВ «Екосіпан» вкладу, що попередньо був внесений цим акціонером до капіталу ПАТ «Банк Михайлівський» в сумі близько 200 млн грн та залучення коштів своєї господарської діяльності у сфері реалізації побутової техніки в мережі магазинів «Ельдорадо».

Нагадаємо, торік у Фонді гарантування публічно заявляли, що сподіваються на накладання арешту на мережу «Ельдорадо», яку Фонд пов`язував з В. Поліщуком.  Натомість рітейлер «Ельдорадо» у зв`язку з цим заявляв про намір судитися з Фондом гарантування, вказуючи на відсутність правового зв`язку з банком «Михайлівський».

Як раніше повідомляв інформпортал Банкрутство & Ліквідація, суд арештував активи, що були виведені з банку «Михайлівський» перед банкрутством.

Коментарі
Додати коментар