До новин

Столична теплоенергетика закінчила опалювальний сезон зі збитками

21 квітня, 2017
Збитки
Столична теплоенергетика закінчила опалювальний сезон зі збитками

ПАТ «Київенерго» за підсумками 2016 року отримало загальний валовий збиток на суму 589,7 млн грн.

Про це повідомляє інформаційний портал Банкрутство & Ліквідація із посиланням на  Eircenter.

Збитковість теплоенергетики знівелювала позитивну динаміку електроенергетики: збитки від виробництва, транспортування та постачання теплоенергії у 2016 р. сягнули 1,2 млрд грн (у т. ч. послуги централізованого опалення та гарячого водопостачання).

«Опалювальний сезон 2016-2017 рр. продемонстрував високі темпи збільшення боргів за теплоенергію, централізоване опалення та гарячу воду. Якщо у 2015 р. рівень оплати населенням опалення та гарячої води складав 87% та 89% відповідно, то в 2016 р. – вже 72% та 86%. Щодо збитків теплоенергетики, то вони зумовлені неузгодженістю нормативно-регуляторної бази, неврегульованістю змін щодо ринкових цін на газ та тарифних джерел, а також зростанням боргів споживачів», - зазначив генеральний директор «Київенерго» Олександр Фоменко.

«Під кінець опалювального сезону борг споживачів теплової енергії становив майже 5,2 млрд грн, за електрику – понад 940 млн грн. При цьому частка боргу держави з компенсації пільг та субсидій на сьогодні за тепло- та електропостачання перевищила 1,3 млрд грн (понад 1 млрд - це борг за тепло). Крім того, встановлені державою ліміти бюджету по фінансуванню пільг та субсидій населення у Києві становлять 5 млн грн», - додав він.

Фоменко також зауважив, що протягом цього опалювального сезону борг компанії за газ зріс майже на 3 млрд грн - до 4,5 млрд грн. Компанія не має інших фінансових джерел для погашення заборгованості за спожитий газ, крім розрахунків споживачів: «Сплачені клієнтами кошти зараховуються на спецрахунки, з яких, згідно з алгоритмом НКРЕКП, автоматично перераховуються на оплату за газ і його транспортування.

Це реальний стан справ у всій українській теплоенергетиці. Галузь потребує створення дієвих механізмів роботи з боржниками та невідкладних реформ, які мають захистити теплопостачальні підприємства від збитків, спричинених недосконалістю законодавчого поля. Наразі вся українська теплоенергетика знаходиться в кризі. Вона – банкрут. Необхідно створити прозорі й зрозумілі для міжнародних інвесторів умови роботи і правила гри на ринку. Лише за цих обставин можна очікувати залучення до галузі іноземного капіталу, розвитку конкуренції та якісно нових послуг.

Як раніше повідомляв інформпортал Банкрутство & Ліквідація, «Нафтогаз» скаржиться на величезний борг ТКЕ та ТЕЦ.

Коментарі
Додати коментар