Прокурори перевіряють рішення суду про незаконність ліквідації банку «Київська Русь»
Столична прокуратура провадить досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактом винесення суддями неправосудного рішення стосовно ліквідації банку «Київська Русь».
Про це повідомляє інформаційний портал Банкрутство & Ліквідація із посиланням на відповідну судову ухвалу від 25 квітня 2017 року.
Як випливає з матеріалів справи, прокурори вважають винесене суддями Київського апеляційного адмінсуду 5 грудня 2015 року рішення завідомо неправосудним. Нагадаємо, цей суд визнав незаконною ліквідацію банку «Київська Русь».
Даним судовим рішенням (справа № 826/22626/15) було задоволено позов акціонера банку «Київська Русь» та визнано недійсними рішення НБУ про віднесення банку до категорії неплатоспроможних та його ліквідацію. Також Київський апеляційний адмінсуд зобов`язав НБУ дати змогу банку «Київська Русь» у «розумний строк провести дії з фінансового оздоровлення банку після проведення заходів з його ліквідації».
Слідчі зазначили, що в ході досудового розслідування виникла необхідність отримати тимчасовий доступ та можливість вилучити речі і документи, які перебувають у володінні Окружного адміністративного суду міста Києва, оскільки зазначені документи необхідні для встановлення всіх обставин щодо винесення рішення у справі № 826/22323/15. Суд постановив клопотання слідчих задовольнити й надати їм доступ до витребуваних документів.
За даними Фонду гарантування вкладів фізосіб, на 1 квітня 2017 року вкладникам банку «Київська Русь» у межах гарантіованої суми було виплачено компенсації на 2,14 млрд грн. У Фонді констатували, що вартість активів банку «Київська Русь» «на папері» складала 5,63 млрд грн, натомість незалежні оцінщики оцінили їхню ринкову вартість у 1,34 млрд грн.
Як раніше повідомляв інформпортал Банкрутство & Ліквідація, стали відомі схеми «вимивання» коштів з банку «Київська Русь».
Коментарі
Новини за темою
- Ліквідація 24 лютого, 2022
- Ліквідація 20 лютого, 2022
Фонд гарантування вирішив ліквідовувати банк «Фінансова ініціатива» без ліквідатора
- Ліквідація 06 лютого, 2022
У січні з українського ринку пішли 27 небанківських фінустанов
- Ліквідація 31 січня, 2022