Відбувся міжнародний форум, де обговорили судову практику у справах про банкрутство
Протягом 14-15 червня відбувся V Міжнародний судово-правовий форум, в якому взяли участь керівництво Адміністрації президента України, Верховного і вищих спеціалізованих судів України, Ради суддів України, Вищої ради правосуддя, Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, судді, представники провідних юридичних фірм, адвокатського корпусу, прокуратури, відомі вчені, науковці та міжнародні експерти.
Про це повідомляє інформаційний портал Банкрутство & Ліквідаціяіз посиланням на прес-службу Вищого госпсуду України.
Вищий господарський суд України на Форумі представляли Голова ВГСУ Богдан Львов, судді першої судової палати Валерій Картере та Олексій Євсіков і судді третьої судової палати Володимир Поліщук, Борис Поляков та Олександр Удовиченко.
Упродовж двох днів правники обговорювали перебіг і перспективи судової реформи та суміжних правових інститутів, новели процесуального законодавства, актуальні практики податкових, трудових і банківських спорів, кримінальну відповідальність, банкрутство, захист прав власності, міжнародний досвід щодо конституційної скарги, судову комунікацію тощо.
У рамках четвертої сесії відбулася панельна дискусія «Судова реформа: чи виправдались очікування бізнесу?», яку відкрив Голова ВГСУ Богдан Львов.
Львов вважає, що в Господарський кодекс потрібно вдосконалювати. І ГПК досить простий для розуміння, проте також вже не відповідає реаліям часу.
Також судді ВГСУ взяли участь у роботі паралельних спеціалізованих секцій.
Зокрема, у секції «Банкрутство» доповідачами виступили судді третьої судової палати ВГСУ, яка спеціалізується на розгляді спорів про банкрутство та пов'язаних з банкрутством, Олександр Удовиченко та Борис Поляков. Так, правові позиції українських судів протягом 2016-2017 років у спорах про банкрутство висвітлив Олександр Удовиченко, який зазначив, що в банкрутстві коло учасників провадження ширше, ніж у позовному провадженні. І сама по собі наявність статусу учасника провадження не означає, що будь-який учасник може оскаржити будь-який процесуальний документ. Щоб звернутися до суду, потрібні дві складові: наявність статусу учасника провадження (чи особи, права якої порушені), а також сам факт порушення права. У своїй доповіді Олександр Удовиченко торкнувся і нюансів визнання угод недійсними та зміни кредитора.
У свою чергу суддя ВГСУ Борис Поляков поділився практикою оскарження результатів аукціону з продажу майна боржника, напрацьованою за три роки роботи. Він зазначив, що на сьогоднішній день поняття аукціону неоднозначне, але потрібно розуміти, що це не договір купівлі-продажу, а лише набуття права на укладання такого договору. Він також проаналізував аспекти судових справ у залежності від етапу аукціону.
На секції «Захист права власності» виступив суддя, секретар першої судової палати ВГСУ Валерій Картере, який детально зупинився на питанні боротьби з рейдерством, зокрема, на актуальній практиці розгляду спорів, що виникають з корпоративних правовідносин. Він навів статистичні дані щодо розгляду корпоративних спорів у 2016 році, зокрема, повідомив, що найбільшу кількість спорів у цій категорії розглядає Господарський суд міста Києва, а найменшу — Господарський суд Чернівецької області.
Коментарі
Новини за темою
- Події 20 серпня, 2024
ІІІ Business & Legal Infrastructure Forum відбудеться 18 вересня 2024 року
- Події 28 грудня, 2022
- Події 03 жовтня, 2022
- Події 28 серпня, 2022