До новин

Верховний суд: Затвердження змін до плану санації держпідприємства має узгоджуватись з ФДМУ

11 травня, 2018
Санація
Верховний суд: Затвердження змін до плану санації держпідприємства має узгоджуватись з ФДМУ

Затвердження змін до плану санації без погодження з Фондом державного майна України суперечить загальним засадам цивільного законодавства, закріпленим у статтях 1, 3 ЦК України.

Про це повідомляє інформаційний портал Банкрутство & Ліквідація із посиланням на прес-службу Верховного Суду.

Так, відповідно до п. 33 ч. 1 ст. 6 Закону України «Про управління об’єктами державної власності», уповноважені органи управління відповідно до покладених на них завдань погоджують з ФДМУ плани реструктуризації та санації об'єктів державної власності в разі створення за їх участю нових суб'єктів господарювання.

Порядок погодження планів санації, мирових угод і переліків ліквідаційних мас, затверджений наказом ФДМУ від 1 листопада 2016 р. №1991, також містить норму щодо погодження державним органом приватизації планів санації державних підприємств, зокрема щодо об’єктів державної власності, що перебувають в управлінні уповноважених органів управління, в разі створення за їх участю нових суб’єктів господарювання. Зазначені вище приписи законодавства, на думку ВС, не суперечать положенням Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом», а доповнюють його в цій частині.

Скасовуючи ухвалені у справі судові рішення в частині задоволення заяви керуючого санацією державного підприємства про затвердження змін до плану санації цього підприємства, Верховний Суд зазначив, що арбітражний керуючий, достеменно знаючи, що ФДМУ здійснюватиме в майбутньому управління новоствореним товариством, подав до господарського суду на затвердження зміни до плану санації боржника без погодження з цим Фондом.

На думку ВС, затвердження без погодження з ФДМУ змін до плану санації, яким передбачено створення товариства за істотної участі держави, суперечить загальним засадам цивільного законодавства, закріпленим у статтях 1, 3 ЦК України, оскільки в такому випадку реалізація умов санації призведе до утворення товариства за відсутності вільного і належного волевиявлення одного із його учасників.

Коментарі
Додати коментар