До новин

Третейський суд у Гаазі: РФ має відшкодувати українським компаніям збитки за окупацію Криму

11 травня, 2018
Збитки
Третейський суд у Гаазі: РФ має відшкодувати українським компаніям збитки за окупацію Криму

Третейський суд у Гаазі постановив, що РФ має відшкодувати низці українських компаній збитки, які вони понесли через захоплення Криму Росією.

Про це повідомляє інформаційний портал Банкрутство & Ліквідація із посиланням на iareporter.com.

Раніше повідомлялося, що у цій справі йдеться про суму 159 млн доларів.

«23 березня 2018 року, проконсультувавшись зі сторонами, склад арбітражу оголосив про закінчення слухання справи згідно зі статтею 29 (1) Арбітражного Регламенту ЮНСІТРАЛ 1976 року. 2 травня 2018 року, порадившись, склад арбітражу виніс одноголосне рішення, що стосується питань відповідальності і збитків", - йдеться в прес-релізі суду.

Як ідеться в ухвалі суду, Росія відповідальна за порушення прав українських інвесторів, починаючи з 21 березня 2014 року, коли Володимир Путін підписав указ про анексію Криму.

Варто зазначити, що таке рішення стало першим в історії, за яким Росія змушена виплатити компенсацію внаслідок анексії українського півострова.

Позов проти Росії подавали 18 українських компаній, а також одна фізична особа.

Третейський суд підтвердив свою юрисдикцію в справах про майнові стосунки в Криму влітку 2017 року.

Росія рішення не визнала, після чого почала ігнорувати розгляд справи. У суді нагадують, що після проведення слухання по суті спору з 5 по 6 жовтня 2017 року склад арбітражу запросив сторони надати додаткові письмові пояснення. 11 грудня 2017 року позивачі представили свої пояснення разом, Російська Федерація не представила жодних пояснень.

Як повідомляв інформпортал Банкрутство & Ліквідація, в окупованому Криму розпродають санаторії та готелі.

Коментарі
Додати коментар