До новин

На Черкащині банкрутує ще один великий молокозавод

29 травня, 2018
Банкрутство підприємств
На Черкащині банкрутує ще один великий молокозавод

16 травня 2018 року Господарський суд Черкаської області відкрив провадження у справі №925/133/18 про банкрутство ПАТ «Христинівський молокозавод».

Про це повідомляє інформаційний портал Банкрутство & Ліквідація із посиланням на «Прочерк інфо».

Згідно з ухвалою, на підприємстві введено мораторій на задоволення вимог кредиторів, введено процедуру розпорядження майном боржника строком на сто п'ятнадцять календарних днів, призначено розпорядника майном арбітражного керуючого, вжито заходів щодо забезпечення вимог кредиторів шляхом заборони боржнику та власнику майна боржника приймати рішення щодо ліквідації, реорганізації боржника, а також відчужувати основні засоби та предмети застави.

Наступне судове засідання призначене на 26 серпня 2018 року.

Як інформує електронний сервіс Оpendatabot, станом на 1.05.2018 року підприємство має податковий борг у сумі 175 тис. грн, а також виступає відповідачем в низці справ про стягнення заборгованості. В основному це борги на поставлену сировину - молоко. До заводу застосовувались штрафні санкції за забруднення атмосферного повітря та заборгованості з податкових платежів.

Загалом величезний сегмент молочної галузі Черкащини знаходиться в дуже скрутному становищі. Згідно з реєстром судових рішень, процедуру банкрутства також розпочато проти ПАТ «Жашківський маслозавод», ПАТ «Шполянський молокозавод» та ПАТ «Ратнівський молокозавод». Ці підприємства, разом з Городищенським маслозаводом, виробляють продукцію торгової марки «Щедрий вечір». Усі вони мають борги зі сплати податків, проте Жашківський маслозавод накопичив найбільше боргів - 1 млн 493 тис. грн. В 2015 році на підприємствах ТМ «Щедрий вечір» працювало 1028 осіб.

Влітку 2015 року, за позовом Фонду гарантування вкладів, в судовому порядку підприємства ПАТ «Жашківський маслозавод», ТОВ «Арго», ПАТ «Городищенський маслозавод», ПАТ «Шполянський молокозавод», ПП «Екстра Грейд», ПП «Імпексагро» , ТОВ «Агроком Груп» зобов'язали сплатити борг за договорами кредитування між ними та банком «Форум» на загальну суму 293,84 млн грн.

Усі підприємства входять до складу групи компаній «Агрополіс», що належить Олегу Гросману. Він був депутатом Черкаської обласної ради 2006-2010 років. Згідно рейтингу Forbes 2011 року був на 82 місці серед 100 найбагатших громадян України зі статками в 119 млн доларів.

Зі слів працівників Христинівського молокозаводу, скрутна ситуація на підприємстві складається уже протягом останніх 3-4 років. Заробітна плата виплачується нерегулярно та з затримкою, а її рівень не завжди досягає навіть рівня мінімальної зарплати. Сировини для переробки через нестабільні розрахунки постачальники надають обмаль. Цього недостатньо для повноцінного функціонування заводу. Питання про заборгованості з бюджетних платежів та заробітної плати регулярно піднімається на засіданнях районної влади.

Коментарі
Додати коментар