До новин

90% дебіторської заборгованності «Укрнафти» належить компаніям-банкрутам

30 травня, 2018
Банкрутство підприємств
90% дебіторської заборгованності «Укрнафти» належить компаніям-банкрутам

За даними Державної фіскальної служби 90% дебіторських боргів компанії «Укрнафта» належать компаніям-банкрутам.

Про це у розмові розповів голова Офісу великих платників податків Євген Бамбізов, повідомляє інформаційний портал Банкрутство & Ліквідація із посиланням на ЕП.

За його словами, Державна фіскальна служба перевірила дебіторську заборгованість «Укрнафти» у сумі 12,5 млрд гривень. «90% з цієї суми – заборгованість підприємств-банкрутів або підприємств, які не ведуть діяльності», - повідомив Бамбізов.

Він також наголосив, що перевірка проводилась для того, щоб уся сума податкового боргу компанії була покрита заставним майном.

Однак, за висновками Офісу великих платників податків, для погашення податкового боргу можна використати лише 49 млн гривень дебіторки.

Як повідомив Бамбізов, податковий борг «Укрнафти» становить 15,1 млрд гривень, з яких офіс ВПП адмініструє 2,1 млрд гривень, а регіональні відділення ДФС – 13 млрд гривень.

У податковій заставі знаходяться активи компанії на суму 14,5 млрд гривень.

З них: основні засоби – АЗС, будівлі, трубопроводи та нафто газопереробне обладнання – на суму 4,9 млрд гривень; нафтогазові активи – свердловин – на суму 6,9 млрд гривень; товарно-матеріальні запаси – газ, нафта – на 2,8 млрд гривень.

У судовому порядку «Укрнафта» намагається змусити Офіс взяти на баланс 2,1 млрд куб м газу, видобутого у 2006 році та спожитого населенням до 2008 року.

«Третьою стороною у цьому судовому спорі є «Укртрансгаз», - нагадує Бамбізов. – І саме від «Укртрансгазу» ми отримали інформацію що цього газу «Укрнафти» у сховищах немає. «Укрнафта» намагається змусити нас взяти у заставу газ, якого фізично немає», - говорить Бамбізов.

Останнє судове рішення було на користь «Укрнафти». Окружний адміністративний суд Києва зобов’язав ДФС описати газ.

«Суд  вважає, що Податковий Кодекс не достатньо чітко описує дії ДФС у цій ситуації. Погодитись з таким рішення, ми звісно, не можемо. На сьогоднішній день готується апеляційний позов для того, щоб послідовно відстоювати позицію державної фіскальної служби», – пояснив ЕП Бамбізов.

ПАТ «Укрнафта» - найбільша українська нафтовидобувна компанія. НАК «Нафтогаз України» належить 50% + 1 акція «Укрнафти», групі компаній «Приват» Ігоря Коломойського і Геннадія Боголюбова - близько 42% акцій.

Як повідомляв інформпортал Банкрутство & Ліквідація, «Укрнафта» проведе збори акціонерів для зміни наглядової ради.
Коментарі
Додати коментар