До новин

Російський банк відсудив у компанії Фірташа 46 мільйонів доларів

07 червня, 2018
Борги
Російський банк відсудив у компанії Фірташа 46 мільйонів доларів

Арбітражний суд Москви задовольнив позов російського ВТБ до Ukrainian Chemical Products на суму 46,2 мільйона доларів.

Про це повідомляє інформаційний портал Банкрутство & Ліквідація із посиланням на Інтерфакс-Україна.

Згідно з рішенням суду, кошти повинні бути стягнуті в рублях за курсом ЦБ РФ на день оплати.

На минулому засіданні суд залучив ТОВ «Титанові інвестиції», яке раніше виступало як третя особа у справі, в якості співвідповідача до позову.

При цьому на засіданні у вівторок суд відмовив співвідповідачам в задоволенні зустрічного позову до банку про визнання договору недійсним, а також ряду клопотань.

Представник ВТБ на засіданні заявив, що борг стягується за укладеним сторонами договором від 24 квітня 2015 року з терміном повернення 1 червня 2016 року.

Відповідно до документа банк виділив Ukrainian Chemical Products 39,39 млн доларів. Кредит повернуто не було. Станом на 15 травня 2018 року основний борг становив 39,4 млн доларів, а відсотки - 6,8 млн доларів.

Представники Ukrainian Chemical Products і ТОВ «Титанові інвестиції» заявили на засіданні, що труднощі в погашенні боргу виникли у зв'язку з анексією Криму та введенням міжнародних санкцій.

Як повідомлялося, «Кримський титан» після анексії Росією Криму був переданий в оренду московській компанії ТОВ «Титанові інвестиції», засновником якої є кіпрська компанія «Летан Інвестментс лімітед» та громадянин Росії Олександр Ємелін - давній знайомий Фірташа.

На цю ж фірму зареєстрована австрійська компанія Group DF International. Таким чином, де-факто завод залишався власністю українського олігарха.

Нещодавно лідер кримськотатарського народу, уповноважений президента у справах кримськотатарського народу, народний депутат Мустафа Джемілєв заявив, що сировина і електроенергія на завод Фірташа досі надходить з материкової України. За його словами, цим питанням займається РНБО.

Нагадаємо, 18 жовтня президент Петро Порошенко підписав указ, яким продовжив санкції щодо росіян і російських компаній. Серед них опинилася і компанія «Титанові інвестиції».

ТОВ «Титанові інвестиції»фактично є підрозділом «Кримського Титана» в Росії. Сам «Кримський Титан» перереєструвався в Києві і був перейменований в «Юкрейнінан Кемікал Продактс».

Швидше за все, санкції були введені через регулярні поставки ТОВ «Титанові інвестиції» української сировини (ільменіту) на адресу кримських активів Фірташа.

Нагадаємо, Фірташу в Україні належить ТОВ «Валки-Ільменіт». Ця компанія продає ільменіт для компанії «Титанові інвестиції», яка в свою чергу завозить його в Крим, зокрема через порт Кавказ.

Коментарі
Додати коментар