До новин

Мін'юст озвучив результати роботи Дисциплінарної комісії приватних виконавців

07 вересня, 2018
Законодавство
Мін'юст озвучив результати роботи Дисциплінарної комісії приватних виконавців

З початку запровадження інституту приватних виконавців в Україні проведено 29 кваліфікаційних іспитів осіб, які виявили намір здійснювати діяльність приватного виконавця, на які запрошено 725 кандидатів.

Про це розповіла заступник міністра юстиції з питань виконавчої служби Світлана Глущенко під час ІІІ Міжнародного форуму з виконавчого провадження, повідомляє інформаційний портал Банкрутство & Ліквідація.

Разом з тим, для складання іспиту з’явилося лише 431 особа, з яких 159 – склали іспит успішно та отримали посвідчення приватного виконавця. Таким чином, 37 % осіб, які прийшли на іспит, складають його успішно.

Заступник міністра озвучила результати роботи Дисциплінарної комісії приватних виконавців за час її роботи.

За словами Глущенко, на сьогодні Міністерством юстиції України розглянуто 220 письмових звернень від учасників виконавчого провадження щодо рішень, дій або бездіяльності приватного виконавця, 90% з яких подано саме боржниками.

«Найчастіше оскаржуються порушення приватними виконавцями порядку звернення стягнення на майно боржника під час здійснення виконавчого провадження, який встановлено розділом VII Закону України «Про виконавче провадження». За результатами розгляду 220 звернень Мін’юстом внесено до Дисциплінарної комісії приватних виконавців лише 10 подань про притягнення приватних виконавців до дисциплінарної відповідальності, 9 з яких розглянуто.

Тобто кількість скарг, за результатами розгляду яких Мін’юстом внесено до Дисциплінарної комісії приватних виконавців подання, становить 4,5% від загальної кількості скарг, що надійшли на розгляд», - зауважила заступник міністра.

Вона додала, що за результатами розгляду подань Мін’юсту комісією двічі прийнято рішення задовольнити подання та застосувати до приватного виконавця дисциплінарне стягнення. При цьому одне подання вирішено відхилити та направити матеріали для повторної перевірки діяльності приватного виконавця, а шість – відхилити та відмовити в застосуванні до приватного виконавця дисциплінарного стягнення.

Коментарі
Додати коментар