До новин

СЕТАМ проводитиме електронні аукціони з продажу прав оренди державної землі на Blockchain

21 вересня, 2018
Продаж
СЕТАМ проводитиме електронні аукціони з продажу прав оренди державної землі на Blockchain

Державне підприємство «СЕТАМ» та Державна служба України з питань геодезії, картографії та кадастру презентували пілотний проект впровадження електронних земельних торгів.

Про це повідомляє інформаційний портал Банкрутство & Ліквідація із посиланням на прес-службу Мін’юсту.

Було продемонстровано систему на майданчику OpenMarket, в якій вже є перші лоти (права оренди на 10 ділянок загальною площею 210 гектарів).

Дизайн та система торгів приведена у відповідність до нормативної бази, що регулює обіг прав оренди на землю.

«Останнім часом оренда державних земель дорожчає. До 2013-го вона здавалася всього за 4% від оціночної вартості, минулого року ми досягли показника 14%, а цього – 18%», - сказав виконуючий обов’язки Голови Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру Олександр Колотілін.

Сукупна вартість земельних ділянок, проданих на OpenMarket, вже досягла 348,5 млн гривень.

Торги з продажу оренди землі відбуваються виключно з використанням сучасної технології Blockchain, яка унеможливлює будь-які маніпуляції та корупційні ризики.

«Завдяки розширенню конкуренції та відкритості, ціни проданих на OpenMarket ділянок суттєво зростають. Так, сукупне подорожчання земельних лотів у нас становить 26,6%», – зазначив генеральний директор ДП «СЕТАМ» OpenMarket Віктор Вишньов.

Важливим етапом впровадження електронних земельних торгів стало доопрацювання Державного земельного кадастру та розробка окремого модулю аукціонів, що стало можливим за підтримки програми EGAP, яка виконується Фондом Східна Європа.

Земельні аукціони традиційного формату продовжують діяти до внесення змін до Земельного кодексу України.

Проект дозволить відпрацювати процедуру переведення в електронний формат та упередити можливі ризики цієї трансформації.

Влітку минулого року Кабмін ухвалив Постанову №688 від 21 червня 2017 року, реалізація якої сприяє викоріненню зловживань із землею на місцях та забезпечує прозорість і відкритість даної сфери.

Тоді Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман, представляючи це рішення, зазначив, що суть запропонованих змін полягає у встановленні умов розпорядження землею в частині передачі її в оренду виключно через електронний аукціон.

За розрахунками Уряду, зростання надходжень до місцевих бюджетів від передачі державної землі в оренду вже за півтора роки перевищить 1 млрд гривень.

Як повідомляв інформпортал Банкрутство & Ліквідація, у серпні через СЕТАМ продали майна на 240 мільйонів.

Коментарі
Додати коментар