Logo
До новин

НБУ висунув вимоги невеликим та середнім банкам України

13 листопада, 2015
Законодавство
НБУ висунув вимоги невеликим та середнім банкам України

Національний банк України висунув низку вимог до невеликих і середніх українських банків.

Про це інформаційному порталу Банкрутство & Ліквідація повідомили у прес-службі регулятора.

НБУ зобов'язав невеликі і середні банки наростити до середини 2016 року капітал до 120 млн гривень, розкрити кінцевих власників, знизити частку інсайдерських кредитів і не займатися протизаконною діяльністю.

Такі рішення були прийняті очільниками Нацбанку за результатами зустрічі керівництва НБУ з керівниками 92 банків 3 і 4 груп за обсягом активів, що займають загальну частку на ринку близько 10%.

«Перед дрібними банками ми ставимо ряд вимог - збільшити до середини 2016 капітал до 120 мільйонів гривень, цей капітал має бути реальним; розкрити кінцевих власників банків; знизити частку інсайдерських кредитів і головне - не займатися протизаконною діяльністю. У НБУ нульова толерантність щодо схемних дій банків. Зараз Національний банк має можливість виводити такі банки з ринку протягом одного дня, навіть без етапу внесення до категорії проблемних», - застерегла голова Нацбанку Валерія Гонтарева.

Як раніше повідомляв інформпортал Банкрутство & Ліквідація, Гонтарева доповість ГПУ про банкірів, чиї фінустанови стали банкрутами.

Коментарі
Додати коментар