Logo
До новин

Влада Харкова просить парламент допомогти напівзбанкрутілим тепловим мережам міста

28 грудня, 2015
Законодавство
Влада Харкова просить парламент допомогти напівзбанкрутілим тепловим мережам міста

Міська влада просить парламент терміново розглянути в другому читанні законопроект №2706 «Про заходи, спрямовані на забезпечення сталого функціонування суб'єктів господарювання у сферах теплопостачання, централізованого водопостачання та водовідведення».

Відповідне звернення до Верховної Ради було прийнято 23 грудня 2015 року на сесії Харківської міської ради, повідомляє інформаційний портал Банкрутство & Ліквідація.

Причиною звернення до ВР стало те, що КП «Харківські теплові мережі», яке в даний час є постачальником теплової енергії в місті, опинилося на межі банкрутства.

Як говориться у зверненні, внесення значної кількості змін до чинних нормативно-правових актів погіршило фінансовий стан підприємств теплоенергетики. Так, до Закону України «Про заходи, спрямовані на забезпечення сталого функціонування підприємств паливно-енергетичного комплексу» 23 червня були внесені зміни, якими з 1 вересня була скасована заборона на арешт коштів підприємств паливно-енергетичного комплексу.

«Як наслідок, 30 жовтня 2015 року управлінням державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції в Харківській області за скаргою кредиторів накладено арешт на всі рахунки, які відкриті КП «ХТМ» в установах банків на загальну суму 236,4 млн грн, яка підлягає стягненню на користь кредиторів. Станом на 1 грудня обсяг кредиторської заборгованості за спожиті енергоносії, охопленої рішеннями суду, становить 1 млрд 607,1 млн грн, в т.ч. основний борг - 1 млрд 173,7 млн грн, штрафні санкції - 433,4 млн грн, крім цього виконавчий збір - 160 млн грн», - скаржаться ініціатори звернення.

На думку депутатів, прийняття зазначених змін призвело до того, що підприємство в розпал опалювального сезону позбулося джерел фінансування основних статей витрат.

«В даний час на розгляді у Верховній Раді України знаходиться законопроект №2706 «Про заходи, спрямовані на забезпечення сталого функціонування суб'єктів господарювання у сферах теплопостачання, централізованого водопостачання та водовідведення». Розгляд та прийняття зазначеного законопроекту в другому читанні в редакції, прийнятій у першому читанні, зможе стабілізувати фінансовий стан підприємства і забезпечити стале проходження опалювального сезону 2015-2016 років», - сказано у зверненні до парламенту.

Як раніше повідомляв інформпортал Банкрутство & Ліквідація, тепломережу Мелітополя доводять до банкрутства.

Коментарі
Додати коментар