Logo
До новин

Власникам Альфа-Банку та Укрсоцбанку загрожують санкції

31 січня, 2018
Резонансні справи
Власникам Альфа-Банку та Укрсоцбанку загрожують санкції

Сполучені Штати Америки включили акціонерів Альфа-Банку і Укрсоцбанку в доповідь про можливість введення нових санкцій проти російських олігархів.

Про це свідчить список бізнесменів, оприлюднений Мінфіном США, повідомляє інформаційний портал Банкрутство & Ліквідація із посиланням на «Економічну правду».

Список розділений на чотири частини - «Президентська адміністрація», «Кабінет Міністрів», «Інші високопоставлені політичні лідери» і «Олігархи».

В останній перелік потрапили співвласники Альфа-банку і Укрсоцбанку - Міхаіл Фрідман, Петр Авен, Герман Хан, Олексій Кузьмічов.

Також в списку є Герман Греф (глава російського Сбербанку), Андрій Костін (глава російського ВТБ), Сергій Горьков (глава російського Внешекономбанку - материнської структури українського Промінвестбанку).

Даний звіт сам по собі не передбачає введення санкцій проти згаданих в ньому осіб, але створює фактичні підстави для можливого введення таких санкцій в майбутньому.

Нагадаємо, в «кремлівську доповідь» також увійшли бізнесмени Роман Абрамович, Алішер Усманов, Сулейман Керімов, Євген Касперський, Вагіт Алекперов, Леонід Міхельсон, Михайло Гуцерієв, Олег Дерипаска і Юрій Мільнер.

Крім того, в документі вказано список підприємств, які мають частку держави понад 25% і виручку більше 2 млрд доларів.

У тексті також йдеться, що в секретній частині «кремлівської доповіді» можуть бути імена, не включені в несекретну частину. Ці люди «можуть обіймати посади нижчі за ті, що включені в опубліковану частину доповіді, або мати статки менше 1 млрд доларів».

Експерти впливового вашингтонського аналітичного центру Atlantic Council склали список критеріїв, за якими ті чи інші персоналії можуть бути включені в «кремлівську доповідь».

В «кремлівському списку», на їхню думку, опинилися люди, які «тримають» гроші російського президента, бізнесмени, які надають послуги Кремлю, партнери олігархів з найближчого кола президента, менеджери держпідприємств, а також «золота молодь» - діти близьких до російського режиму олігархів .

Також 2 лютого Міністерство фінансів США має подати ще одну доповідь, в якій повинен бути оцінений ефект від введення можливих обмежень на операції з російськими облігаціями та акціями.

Нагадаємо, у жовтні 2016 року холдингова компанія ABH Holdings SA, що володіє Альфа-Банком, і UniCredit Group оголосили про завершення операції з передачі 99,9% Укрсоцбанку, активу UCG в Україні, в обмін на міноритарну частку володіння в ABHH у розмірі 9,9%.

Як повідомляв інформпортал Банкрутство & Ліквідація, Альфа-Банк повідомив російські оборонні підприємства про намір припинити їх обслуговування через санкції.

Коментарі
Додати коментар