Logo
До новин

Могеріні закликала «Газпром» поважати зобов'язання перед «Нафтогазом»

13 березня, 2018
Борги
Могеріні закликала «Газпром» поважати зобов'язання перед «Нафтогазом»

Російський газовий монополіст «Газпром» повинен поважати свої контрактні зобов'язання, зокрема з постачання газу Україні в рамках рішення Стокгольмського арбітражу щодо спору з «Нафтогазом України».

Про це заявила верховний представник Європейського Союзу з питань зовнішньої політики і безпеки Федеріка Могеріні на спільному з прем'єр-міністром України Володимиром Гройсманом брифінгу в Києві, повідомляє інформаційний портал Банкрутство & Ліквідація із посиланням на ЕП.

«Ми обговорили з прем'єр-міністром недавнє рішення «Газпрому» зупинити вже оплачені поставки газу в Україну. Ми дійшли згоди в тому, що «Газпром» повинен поважати свої контрактні зобов'язання. Європейська комісія проводить інтенсивні дискусії за участю віце-президента Марош Шефчович, щоб досягти позитивного вирішення цього питання», - сказала вона.

Як повідомлялось, 28 лютого Стокгольмський арбітраж задовольнив вимоги Нафтогазу щодо компенсації за недопоставлені Газпромом обсяги газу для транзиту.

За рішенням Стокгольмського арбітражу, Нафтогаз домігся компенсації у сумі 4,63 млрд доларів за недопоставку Газпромом погоджених обсягів газу для транзиту. За результатами двох арбітражних проваджень у Стокгольмі Газпром має сплатити 2,56 млрд доларів на користь Нафтогазу.

Пізніше стало відомо, що «Газпром» подав апеляцію на рішення Стокгольмського арбітражу у справі про постачання газу, у справі про транзит апеляція буде подана до кінця березня 2018 року. «Газпрому» на суму боргу нараховується щоденна пеня.

Як повідомляв інформпортал Банкрутство & Ліквідація, виконавча служба почала опис та арешт активів «Газпрому» в Україні.

Коментарі
Додати коментар