Logo
До новин

Рада в першому читані ухвалила Кодекс з процедур банкрутства

20 березня, 2018
Законодавство
Рада в першому читані ухвалила Кодекс з процедур банкрутства

Верховна Рада на пленарному засіданні 20 березня підтримала проект Кодексу України з процедур банкрутства № 8060 в першому читанні.

За відповідне рішення проголосували 233 нардепи, повідомляє інформаційний портал Банкрутство & Ліквідація.

Метою проекту є підвищення ефективності процедур банкрутства, рівня захищеності прав кредиторів, вдосконалення процедури продажу майна боржника на аукціоні, підвищення рівня виконання контрактів та судових рішень, врегулювання відносин щодо відновлення платоспроможності фізичних осіб, які опинилися в скрутній фінансовій ситуації та потребують допомоги з боку Держави.

Кодексом передбачається ліквідувати зайві бар’єри та спростити доступ до процедур, зокрема, самого боржника; збільшити можливості для санації та створити ефективні механізми позасудового врегулювання; виключити всі положення, що можуть розглядатися як підстава для звільнення від боргів, крім випадків, коли кредитори на це погоджуються; об’єднати мирову угоду та санацію в єдину процедуру; покращити умови участі у процедурах банкрутства забезпечених кредиторів.

Положення Кодексу щодо процедур банкрутства викладені у двох книгах: «Корпоративне банкрутство» і «Відновлення платоспроможності фізичної особи». Кодекс пропонує надати забезпеченим кредиторам право ініціювати справу про банкрутство, передбачити можливість участі забезпечених кредиторів у голосуванні при прийнятті рішень, установити, що під час процедури санації боржника за клопотанням забезпеченого кредитора суд може ухвалити рішення щодо припинення дії мораторію на його вимоги, якщо предмет забезпечення не буде використовуватися для процедури санації боржника.

Також кодексом пропонується передати ключові повноваження від комітету кредиторів до зборів кредиторів, зменшити кворум при повторному проведенні перших зборів, якщо перша спроба не вдалася через неявку кредиторів із необхідною кількістю голосів; увести голосування зі схвалення плану санації класами кредиторів, забезпечити участь кредиторів у виборі арбітражного керуючого, установити обов'язок арбітражного керуючого розкривати кредиторам інформацію про фінансовий стан боржника і хід провадження у справі про банкрутство через інтернет; установити пріоритетність вимог поточних кредиторів перед конкурсними.

Крім того, проектом Кодексу пропонується врегулювати відносини щодо відновлення платоспроможності фізичних осіб, які опинилися в скрутній фінансовій ситуації та потребують допомоги з боку Держави, про що раніше доклдно розповідав народний депутат України Сергій Алєксєєв. Справи про банкрутство фізичної особи відповідно до запропонованого проекту повинні розглядатися господарським судом за місцем проживання фізичної особи.

Коментарі
Додати коментар