Logo
До новин

Фонд держмайна передумав продавати Державну зернову корпорацію

21 серпня, 2018
Продаж
Фонд держмайна передумав продавати Державну зернову корпорацію

Фонд державного майна України відмовився від рішення приватизувати ПАТ «Державна продовольчо-зернова корпорація», яке було ухвалено на початку грудня минулого року.

Відповідний наказ було ухвалено 7 серпня цього року, передає «Інтерфакс-Україна».

Передбачалося, що на продаж буде виставлено 100% акцій ДПЗКУ, цей об'єкт був включений до попереднього переліку для приватизації в 2018 році, проте уряд виключив його.

Перший заступник міністра аграрної політики та продовольства Максим Мартинюк наприкінці травня заявляв, що ДПЗКУ необхідно приватизувати, однак для цього необхідно реструктуризувати кредит Експортно-імпортного банку Китаю на 1,5 млрд доларів.

За його словами, кредитною угодою передбачено узгодження кредиторів на будь-які зміни в структурі власності.

Минулого року Кабмін вже скасовував приватизацію ДПЗКУ.

Раніше повідомлялося, що ДПЗКУ систематично не виконує умов договорів щодо реалізації зернових, на підставі яких отримано кредитні кошти, і через це протягом 2015-2017 років втрачено додатковий дохід на суму майже 23 млрд гривень.

Причиною кризового фінансового стану на підприємстві аудитори вбачають часту зміну керівництва. При цьому контракти з тимчасовими керівниками не укладалися, а отже не було визначено їх відповідальності за ефективну діяльність Державної продовольчо-зернової корпорації.

За даними аналітичної системи YouControl, з 2014 року змінилося 7 керівників ДПЗК.

За 2012-2014 роки з ДПЗКУ було вимито більше 200 млн дол. Частина коштів була виведена з компанії у 2014 році. Саме в період, коли уряд очолював Арсеній Яценюк, а міністерство аграрної політики - «свободівець» Ігор Швайка. Держкомпанію тоді очолював Петро Вовчук.

Нагадаємо, у справі проблемної ДПЗКУ суд заарештував активи компаній Федоричева.

Як повідомляв інформпортал Банкрутство & Ліквідація, поліція «загубила» оригінали документів щодо банкрутства ДАК «Хліб Україна».

Коментарі
Додати коментар