До новин

«Чорноморнафтогазу» дозволили не платити банку Януковича 156 млн грн

08 червня, 2015
Борги
«Чорноморнафтогазу» дозволили не платити банку Януковича 156 млн грн

Київський апеляційний госпсуд дозволив «Чорноморнафтогазу» не повертати Всеукраїнському банку розвитку 156 млн грн за кредитним договором.

Про це повідомляє інформаційний портал Банкрутство & Ліквідація із посиланням на постанову суду від 27 травня 2015 року.

У липні 2013 року держпідприємство відкрило у банку мультивалютну кредитну лінію з лімітом в 150 млн грн.

Через рік, у червні 2014 року, банк звернувся до «Чорноморнафтогазу» з претензією щодо сплати заборгованості за кредитним договором. На той момент борг становив 136,37 млн грн – з них 130,08 млн грн поточного боргу, ще 2,25 млн грн боргу за відсотками, 3,95 млн грн простроченого боргу за відсотками, а також 0,09 млн грн пені.

Підприємство борг не виплатило, тож банк подав до суду, вимагаючи вже 156,13 млн грн (зросли відсотки й пеня).

Представник «Чорноморнафтогазу» на суді зазначив, що прострочення виконання умов кредитного договору розпочалося у квітні 2014 року, а термін кінцевого виконання зобов’язань припадав на липень 2014 року. Тобто обидва терміни припадали на період окупації Криму Росією. На підтвердження «ЧНГ» надав суду Сертифікат Торгово-промислової палати України про форс-мажорні обставини, яким засвідчено, що події на території Криму та Севастополя є обставинами непереборної сили, які продовжують діяти по теперішній час.

Суд відмовив банку у вимозі повернути гроші, спираючись на те, що боржник звільняється від відповідальності за порушення зобов’язання, якщо доведе, що порушення сталося внаслідок випадку або непереборної сили. Виконати свої зобов’язання ЧНГ не міг: основну господарську діяльність підприємство провадило на території півострова, а самопроголошена нова влада Криму націоналізувала активи та основні засоби «Чорноморнафтогазу», включно з видобувними платформами.

Банк намагався оскаржити рішення, однак апеляція також відмовила: поважність причин та відсутність в ній вини боржника є підставою для звільнення від відповідальності.

Нагадаємо, що в вересні 2014 року НБУ визнав Всеукраїнський банк розвитку Олександра Януковича проблемним, а в листопаді – неплатоспроможним. В свою чергу, Фонд гарантування вкладів запровадив тимчасову адміністрацію в банку, акції якого арештовані в рамках кримінальної справи проти Олександра Януковича.

Наразі готується продаж «Всеукраїнського банку розвитку» фірмі «Екосіпан». Цікаво, що дружина одного із засновників «Екосіпана» - Віктора Поліщука - є племінницею Світлани Медведєвої – дружини прем’єр-міністра Росії.

Як раніше повідомляв інформпортал Банкрутство & Ліквідація, у лютому 2015 року Господарський суд Київської області не погодився стягнути з державної компанії «Чорноморнафтогаз» 145 млн грн на користь неплатоспроможного Всеукраїнського банку розвитку, що належить Олександру Януковичу.

Коментарі
Додати коментар