До новин

Вищий госпсуд вніс доповнення до інформаційного листа про банкрутство

08 червня, 2015
Законодавство
Вищий госпсуд вніс доповнення до інформаційного листа про банкрутство

Вищий господарський суд України доповнив свій інформаційний лист щодо застосування закону про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом у зв'язку з виникненням у судовій практиці питань щодо застосування цієї норми.

Про це повідомляє інформаційний портал Банкрутство & Ліквідація із посиланням на відповідний інформаційний лист від 3 червня 2015 року №01-06/904/15 «Про внесення змін і доповнень до пунктів 8,12 Інформаційного листа ВГСУ від 28 березня 2013 року №01-06/606/2013», опублікований на сайті суду.

ВГС пропонує в цьому листі дві правки:

- пункт 8 доповнити абзацом третім такого змісту:

«Що ж до безспірності грошових вимог ініціюючого кредитора - органу доходів і зборів, то враховуючи, що стягнення з рахунків боржника - юридичної особи коштів у рахунок погашення податкового боргу здійснюється відповідно до умов і порядку, визначених Податковим кодексом України, а не Законом України «Про виконавче провадження», доказами їхнього підтвердження є рішення суду про стягнення коштів у рахунок погашення податкового боргу, що набрало законної сили, інкасовані доручення для примусового стягнення коштів у дохід бюджету в рахунок погашення податкового боргу та докази вжиття відповідних заходів щодо отримання заборгованості за процедурою, передбаченою Податковим кодексом України».

- доповнити останнє речення абзацу першого пункту 12. Таким чином, відповідно до доповнень перший абзац п. 12 визначено в наступній редакції:

«Статтею 15 Закону визначено підстави для повернення та відкликання заяви про порушення справи про банкрутство. Як одну з підстав повернення заяви передбачено неподання заявником-кредитором доказів неспроможності боржника виконати грошові зобов'язання у встановленому розмірі протягом трьох місяців після відкриття виконавчого провадження, якщо інше не передбачено Законом. У зв'язку з цим, строк невиконання боржником грошового зобов'язання для визначення неплатоспроможності боржника починається з моменту відкриття виконавчого провадження, а невиконання податкового зобов'язання - з моменту прийняття банком платника (боржника) інкасового доручення для примусового стягнення коштів у рахунок погашення податкового боргу, оскільки списання цих коштів здійснюється відповідно до умов і порядку, визначених Податковим кодексом України, а не Законом України «Про виконавче провадження».

Коментарі
Додати коментар