До новин

НБУ очікує скорочення держборгу нижче 60% ВВП

11 лютого, 2019
Борги
НБУ очікує скорочення держборгу нижче 60% ВВП

За прогнозами НБУ, в 2019-2021 роках фіскальна політика буде більш жорсткою, ніж у 2018 році.

Про це повідомляє інформаційний портал Банкрутство & Ліквідація із посиланням на Інфляційний звіт регулятора.

«Очікується, що через пікові виплати за зовнішнім державним боргом дефіцит зведеного бюджету не перевищуватиме 1.5% ВВП. Збереження високих темпів зростання номінального ВВП, низька курсова волатильність та стійкий первинний профіцит зведеного бюджету (понад 1% ВВП щороку) на тлі значних погашень дасть змогу зменшити державний та гарантований державою борг нижче 60% ВВП», - констатує Нацбанк.

За оцінками реулятора, характер фіскальної політики упродовж 2018 року суттєво трансформувався – від м’якої в першому півріччі до жорсткої в другому півріччі з передбачуваним послабленням наприкінці року. Дефіцит зведеного бюджету за підсумками року розширився (до 67.8 млрд грн), проте зберігся суттєвий первинний профіцит. На тлі зміцнення гривні за підсумками року це зумовило подальше зниження відношення державного та гарантованого державою боргу до ВВП (до 61%), резюмує НБУ.

Як повідомляв інформаційний портал Банкрутство & Ліквідація, Мінфін планує позики на 346 мільярдів та виплати по держборгам більш як на 417 мільярдів.

Коментарі
Додати коментар