До новин

Американські інвестори прогнозують дефолт України у липні

26 червня, 2015
Борги
Американські інвестори прогнозують дефолт України у липні

Американська інвестиційна компанія Goldman Sachs вважає, що наступного місяця Україна не зможе здійснити платіж за кредитом і оголосить дефолт.

Про це повідомляє інформаційний портал Банкрутство & Ліквідація із посиланням на звіт компанії, розповсюджений агенцією Bloomberg.

Аналітик компанії Ендрю Матені написав у середу, що навряд чи уряд зможе домовитися з кредиторами щодо плану реструктуризації наступного тижня і, ймовірно, оголосить мораторій ще до 24 липня – дати, на яку призначена виплата за купоном.

«Україна не здійснить виплату, призначену на 24 липня, і в результаті увійде у стан дефолту», – повідомив він, додавши, що кредитори, скоріш за все, не приймуть запропонований Україною план реструктуризації боргу.

Видання нагадує, що Україна просила списати 40% загального боргу і купити її нові облігації під забезпечення майбутньої економічної діяльності.

Також Bloomberg додав, що наступного тижня міністр фінансів Наталія Яресько зустрінеться з інвесторами у Вашингтоні. Після трьох місяців переговорів кредитори, які володіють $9 млрд зовнішнього боргу України, все ще відмовляються від умов уряду.

Як відомо, раніше чиновники МВФ прийняли попереднє рішення, згідно з яким визнали борг України перед Росією у розмірі $3 млрд державним, а не приватним. Це означає, що Київ не зможе відкласти його погашення і змушений здійснити виплату у грудні.

Як раніше повідомляв інформпортал Банкрутство & Ліквідація, колишній секретар Державної казначейської служби США Ларрі Саммерс виступає за скорочення зовнішнього боргу України, але не виключає дефолту країни.
Коментарі
Додати коментар