До новин

Уряд ухвалив законопроєкт про гарантії банкам при кредитуванні малого бізнесу

04 червня, 2020
Новини
Уряд ухвалив законопроєкт про гарантії банкам при кредитуванні малого бізнесу

Кабінет Міністрів України ухвалив пропозиції законодавчих змін, що дозволять надання малому і середньому бізнесу, що зазнав фінансових втрат внаслідок пандемії COVID-19, доступу до фінансових ресурсів, шляхом отримання кредитів з частковою державною гарантією. Законопроект пройшов слухання в профільному комітеті та був доопрацьований згідно пропозицій народних депутатів.

Про це повідомляє інформаційний портал Банкрутство & Ліквідація із посиланням на Урядовий портал.

"Саме інструмент надання державної гарантії допоможе банкам-партнерам урядових програм підтримки бізнесу сміливіше видавати позики нашим підприємцям та покращить доступ до фінансів малому та середньому бізнесу України. Це послідовні кроки влади в напрямку доступності фінансів для підприємців", - прокоментував рішення Міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Ігор Петрашко.

Зазначається що гарантії надаватимуться Міністерством фінансів за пулом кредитів суб’єктів господарювання, які будуть видаватись банками-кредиторами. Після затвердження Парламентом відповідних змін до Бюджетного кодексу України та Закону України "Про державний бюджет на 2020 рік", Уряд окремими рішеннями встановить умови відбору банків та порядок надання таких гарантій.

Так, надання часткових державних гарантій на портфельній основі це інструмент допомоги бізнесу, який дозволить підтримати українську економіку в складний період, дати можливість суб’єктам господарювання розвиватись, а громадянам – працювати.

Коментарі
Додати коментар