До новин

Шевченко розповів, як виконуються зобов’язання перед МВФ

09 жовтня, 2020
Фінансовий ринок
Шевченко розповів, як виконуються зобов’язання перед МВФ

Очільник НБУ Кирило Шевченко вважає, що НБУ виконав усі зобов’язання перед МВФ.

Про це повідомляє інформаційний портал «Банкрутство & Ліквідація» із посиланням на Фінклуб

«З боку НБУ немає жодного невиконаного зобов’язання перед МВФ, – заявив голова НБУ в інтерв’ю ZN.UA. – Ми чимало зробили. Наприклад, прийняли трирічні плани скорочення «токсичних» кредитів у держбанках на Раді фінстабільності, і за останні два місяці рівень цих кредитів у держбанках вже суттєво скоротився», - наголосив Шевченко.

Але не всі ще структурні показники виконані.

«НБУ спільно з Верховною Радою залишилося виконати єдиний структурний показник – внести зміни до закону про банки та банківську діяльність, але і тут ми вже на фінальній стадії виконання», – зазначив він.

Кирило Шевченко також розповів про подробиці перемовин України з МВФ.

«Дискусія щодо проєкту бюджету наступного року триває і консенсус буде досягнуто. Але є певні занепокоєння щодо антикорупційної політики. Ці питання лежать за межами мандату НБУ», – наголосив він.

Обговорює МВФ з Україною і розмір дефіциту бюджету на 2021 рік, який, як повідомлялося раніше, уряд пропонував затвердити на рівні 6% від ВВП, тоді як МВФ погоджувався не більше ніж на 5,4%.

«Наразі тривають обговорення наших партнерів у МВФ із Мінфіном і Мінекономрозвитку навколо кількох ключових бюджетних показників. Зокрема, щодо рівня доходів, розміру дефіциту бюджету та його фінансування. Ми розуміємо, що у середньостроковій перспективі бажано було б звузити дефіцит бюджету до 2–3% від ВВП, але у нинішніх умовах, коли економіка потерпає від кризи, це дуже важко», – розповів Кирило Шевченко.

Питання у МВФ виникли і до того, як Україна витрачає «ковідні» кошти.

«Також одне з дискусійних на сьогодні питань, наскільки я знаю, це питання видатків держбюджету з Фонду боротьби з COVID–19», – зазначив очільнику НБУ.

Голова НБУ вважає, що зараз для України важлива не кількість траншів, а саме факт продовження плідної співпраці: «МВФ – це не про гроші, це про довіру. І я сподіваюся, що українська сторона зробить все можливе для того, щоб до кінця року фінансування з боку МВФ відновилося».

Коментарі
Додати коментар