До новин

Мін’юст відкриває реєстри для поліції та антикорупційного бюро

30 липня, 2015
Законодавство
Мін’юст відкриває реєстри для поліції та антикорупційного бюро

Міністр юстиції Павло Петренко, міністр внутрішніх справ Арсен Аваков, голова Національного антикорупційного бюро Артем Ситник за участі голови представництва Європейського Союзу в Україні Яна Томбінського підписали Меморандум про співпрацю та обмін інформацією.

Про це інформаційному порталу Банкрутство & Ліквідація повідомили у прес-службі Мін’юсту.

За інформацією відомства, документ забезпечить відкриття доступу до реєстрів Мін’юсту детективам та слідчим, які розслідують кримінальні справи.

«Сьогодні ми робимо перший крок до того, щоб об’єднати зусилля в боротьбі з найбільшим внутрішнім ворогом України – корупцією. Відповідно до Меморандуму, ми протягом кількох наступних місяців проведемо навчання та забезпечимо доступ детективів і слідчих Національного антикорупційного бюро та Національної поліції до реєстрів Мін’юсту», - зазначив Петренко.

За його словами, аби українці відчули реальні результати боротьби з корупцією в країні, нові органи – антикорупційне бюро та поліція – повинні мати повний доступ до всієї формації і всіх баз даних.

Міністр підкреслив, що слідчі отримають потужний інструмент для проведення розслідувань. Усі бази даних, вся інформація про родинні зв’язки, про майновий стан і про незаконне збагачення, яке здійснюється чиновником через своїх родичів або підставних осіб, буде у прямому доступі.

«Раніше на збір інформації, яка міститься в реєстрах, слідчі витрачали більше місяця. Зараз, завдяки прямому доступу до баз даних, цей термін скоротиться до 5 хвилин, що значно підвищить ефективність досудового слідства, а новостворені антикорупційні органи зможуть досягти результатів, які від них очікує суспільство», - зауважив у свою чергу голова НАБ Артем Ситник.

Коментарі
Додати коментар