До новин

Банку «Київська Русь» за борги відійдуть три цукрові заводи Вінничини

31 липня, 2015
Борги
Банку «Київська Русь» за борги відійдуть три цукрові заводи Вінничини

Найближчим часом три цукрових заводи — Капустянський, Соколовський і Моєвський, що на Вінничині — за борги відійдуть їх кредитору, банку «Київська Русь».

Про це повідомляє інформаційний портал Банкрутство & Ліквідація із посиланням на ДС.

Минуло вже майже чотири роки з того моменту, як крижопільська компанія «Кряж» презентувала у Вінниці проект будівництва одного з найбільших в Європі виробників цукру — заводу в селищі Шпиків Тульчинського району, здатного переробляти 12 тис. тонн буряка на добу. Амбіційний проект був оцінений в астрономічну суму 350 млн доларів, викликавши захоплення тодішнього голови Вінницької облдержадміністрації Миколи Джиги.

«Це перехід на абсолютно новий виток агропромислового розвитку не тільки Вінницької області, а й держави в цілому», — заявив тоді губернатор. Оптимізм випромінював і його перший заступник Іван Мовчан, що було дивно: довгі роки він був засновником «Кряжа». І незадовго до зазначеної презентації переоформив цей бізнес на свою дружину, Ніну Мовчан, яка перейняла володіння та керівництво компанією і після того, як в 2012 р її чоловік зайняв крісло губернатора.

Проект передбачалося завершити в 2015 році, але фактично він так і залишився існувати на папері, і на сьогоднішній день про нього вже ніхто не згадує. Що ж стосується самого Мовчана, то його бізнес-імперія, замість розширення, стала потроху худнути. Його аграрний підрозділ «Кряж і К» затіяв розпродаж своїх господарств. Під контролем Мовчана знаходилося два десятки господарств у семи районах Вінницької області, які обробляють близько 40 тис. га сільгоспугідь. У середині 2013 року близько третини цього портфеля викупив «Миронівський хлібопродукт» Юрія Косюка. А після втечі Януковича, і звільнення з посади Мовчана, швейцарський сировинний трейдер Glencore викупив залишки активів агрохолдингу «Кряж і К», що обробляв близько 20 тис. га у Вінницькій області.

 На сьогоднішній день сім'я Івана Мовчана вже не має відношення до ПП «Кряж» — сама компанія перейменована в «Хілл» і переоформлена на якогось Володимира Нагорняка з Крижополя. А колишню власницю «Кряжа» — дружину екс-губернатора Вінницької області Ніну Мовчан — суд зобов'язав повернути банку більше 200 млн гривень.

 Під контролем сім'ї вже колишнього губернатора Вінницької області ще залишився цукровий бізнес, який він також був готовий продати. Під управлінням близької до Мовчана компанії «Подільські цукроварні» знаходилося три заводи — Капустянський, Соколовський і Моєвський, сукупна потужність яких становила 6,7 тис. тонни цукрових буряків на добу. Щорічно вони виробляли понад 50 тис. тонн цукру, забезпечуючи Мовчану статус великого цукрозаводчика. Однак позбутися них було непросто. Проблема полягала в тому, що в липні 2013 «Подільські цукроварні» взяли кредит у банку «Київська Русь» на суму 136 млн грнивень під 21% річних, заклавши майно, що належить компанії заводів. Гроші банку боржник не повернув, і для їх стягнення фінустанова ініціювала судові розгляди. Перший результат отримано в липні цього року, коли Господарський суд Вінницької області ухвалив у рахунок боргу, який з урахуванням відсотків і пені вже перевищив позначку в 290 млн грнивень, стягнути на користь банку кілька сотень найменувань обладнання Капустянського, Соколовського та Моєвського заводів і пустити його з молотка.

На підході і другий вердикт — про стягнення на користь «Київської Русі», де з недавнього часу працює тимчасова адміністрація, майнових комплексів трьох цукрових заводів. Цей процес з подачі банку-кредитора стартував у квітні нинішнього року. Самим же неприємним для сім'ї колишнього губернатора став той факт, що Ніна Мовчан в 2013 році виступила поручителем «Подільських цукроварень» при укладанні цією компанією кредитного договору. І в березні поточного року Крижопільський районний суд Вінницької області постановив стягнути з неї  207 млн гривень на користь банку «Київська Русь», а в травні вердикт вступив в законну силу.

Як раніше повідомляв інформпортал Банкрутство & Ліквідація, розпочато ліквідацію банку «Київська Русь».

Коментарі
Додати коментар