До новин

МВФ рекомендує країнам скорочувати держборг

11 жовтня, 2021
Новини
МВФ рекомендує країнам скорочувати держборг

Міжнародний валютний фонд радить урядам розробити плани зі скорочення дефіциту бюджету та державного боргу.

Про це повідомляє інформаційний портал «Банкрутство & Ліквідація» із посиланням на МВФ і Finclub.

Фонд рекомендував урядам почати планувати повернення до більш стійких бюджетів з політикою, яка завоює довіру інвесторів. Це має відбутися після безпрецедентних фінансових стимулів для боротьби з пандемією COVID-19.

МВФ зазначає, що з самого початку пандемії COVID-19 уряди надали масштабну фінансову підтримку, яка врятувала життя та робочі місця. В результаті держборг досяг історичного максимуму, хоча очікується, що він незначно знизиться в наступні кілька років. Ці події викликають питання про те, як довго може залишатися високий борг без шкоди для економіки.

У МВФ вважають, що вирішення проблеми в галузі охорони здоров'я, як і раніше, має вирішальне значення, особливо в країнах, де пандемія ще не знаходиться під контролем, і фінансова підтримка буде неоціненною, поки відновлення не буде на міцній основі. Відповідний час для початку скорочення дефіциту та боргу буде залежати від умов конкретної країни.

Фонд радить урядам врахувати фіскальні ризики та вразливість перед майбутніми кризами. «На щастя, процентні ставки в усьому світі були дуже низькими. Але немає ніякої гарантії, що це триватиме довго», - йдеться в доповіді.

За даними МВФ, країни з надійними планами бюджетно-податкової бази мають більш низькі витрати по позиках і можуть швидше впоратися з великими стрибками боргу з можливістю нівелювати зростання на 15% протягом десятиліття без додаткових потрясінь.

Фонд рекомендував країнам взяти на себе зобов'язання щодо досягнення широких бюджетних цілей за допомогою базової податкової та видаткової політики на наступні 3-5 років, з конкретними політиками, такими як підвищення податків або підвищення пенсійного віку.

Коментарі
Додати коментар