До новин

Нацбанк знизив облікову ставку з 30 до 27%

28 серпня, 2015
Законодавство
Нацбанк знизив облікову ставку з 30 до 27%

Правління Національного банку України прийняло рішення про зниження облікової ставки з 28 серпня 2015 року з 30% до 27%.

Про це інформаційному порталу Банкрутство & Ліквідація повідомили у прес-службі регулятора.

В НБУ зазначили, що його жорстка грошово-кредитна політика протягом останніх шести місяців суттєво посприяла зниженню інфляційних і девальваційних очікувань, стабілізації валютного ринку і, як наслідок, формуванню стійкого тренду на сповільнення інфляції. Приріст індексу споживчих цін у річному вимірі знижується третій місяць поспіль, а в помісячному вимірі в липні була зафіксована дефляція.

Поліпшення ситуації на валютному ринку та стабілізація інфляційних очікувань сприяє поверненню депозитів до банківської системи.

Національний банк України надалі очікує на збереження дезінфляційного тренду завдяки утриманню відносної стабільності на валютному ринку, завершенню основної хвилі підвищення житлово-комунальних тарифів і достатньо повільному відновленню споживчого попиту. Додатковим фактором будуть високі показники врожаю зернових, овочів і фруктів, що сприятиме стриманій динаміці цін на продовольчі товари.

Враховуючи зменшення інфляційних ризиків, правління Нацбанку вважає за можливе розпочати пом’якшення грошово-кредитної політики, узгоджене з прогнозованим зниженням річної інфляції. Водночас, незважаючи на зниження облікової ставки з високого поточного рівня, грошово-кредитна політика залишатиметься відносно жорсткою для підтримки дезінфляційної тенденції та запобігання впливу на економіку України зовнішніх потрясінь, що наразі спостерігаються на світових товарних і фінансових ринках.

Коментарі
Додати коментар