Нацбанк виключив з реєстрів 10 установ

Національний банк виключив з Державного реєстру фінансових установ та з Реєстру осіб, які не є фінансовими установами, але мають право надавати окремі фінансові послуги, десять установ на підставі їхніх власних заяв.
Про це повідомляє інформаційний портал «Банкрутство & Ліквідація» із посиланням на пресслужбу регулятора.
Зокрема, КРЕДИТНУ СПІЛКУ "ДОВІРА", КРЕДИТНУ СПІЛКУ "ГРАНД", КРЕДИТНУ СПІЛКУ "СПІЛЬНА СПРАВА", КРЕДИТНУ СПІЛКУ "ХЕРСОНСЬКИЙ КРЕДИТ", ТОВ “ФК “ЮКРЕЙН САНШАЙН ФІНТЕХ КО. ЛТД”, ПТ “ЛОМБАРД “КАСА” ЗА УЧАСТЮ ТОВ “ПАРАІБА” І КОМПАНІЯ”, ТОВ “ФК “РІКАС”, ТОВ “ФК “ГРЕТА ФІНАНС” та ТОВ “ФІНАНСОВА КОМПАНІЯ “ІТ ІНТЕГРАЦІЯ” виключили з Державного реєстру фінансових установ, а ТОВ “Е-ЛІЗИНГ” – з Реєстру осіб, які не є фінансовими установами, але мають право надавати окремі фінансові послуги.
Такі рішення Комітет з питань нагляду та регулювання діяльності ринків небанківських фінансових послуг (далі – Комітет) ухвалив на засіданні 21 січня 2022 року.
Станом на 1 жовтня 2021 року зобов’язання КРЕДИТНОЇ СПІЛКИ "ДОВІРА" становили 1 250,28 тис. грн (0,09% від загального обсягу ринку), її активи – 1 546,35 тис. грн (0,06% від загального обсягу ринку).
Зобов’язання КРЕДИТНОЇ СПІЛКИ "ГРАНД" становили 0,00 тис. грн (0,00% від загального обсягу ринку кредитних спілок), її активи – 496,92 тис. грн (0,02% від загального обсягу ринку кредитних спілок).
Зобов’язання КРЕДИТНОЇ СПІЛКИ "СПІЛЬНА СПРАВА" становили 349,00 тис. грн (0,03% від загального обсягу ринку кредитних спілок), її активи – 1 978,00 тис. грн (0,08% від загального обсягу ринку кредитних спілок).
Зобов’язання КРЕДИТНОЇ СПІЛКИ "ХЕРСОНСЬКИЙ КРЕДИТ" становили 10,00 тис. грн (0,001% від загального обсягу ринку кредитних спілок), її активи – 179,00 тис. грн (0,007% від загального обсягу ринку кредитних спілок).
ТОВ “ФК “ГРЕТА ФІНАНС” мало три ліцензії – на надання коштів у позику, у тому числі і на умовах фінансового кредиту, на надання послуг з факторингу та на надання послуг з фінансового лізингу, анульовані на цьому засіданні Комітету.
ТОВ “ФК “ЮКРЕЙН САНШАЙН ФІНТЕХ КО. ЛТД” мало ліцензію на надання коштів у позику, у тому числі і на умовах фінансового кредиту, анульовану 29 грудня 2021 року.
ПТ “ЛОМБАРД “КАСА” ЗА УЧАСТЮ ТОВ “ПАРАІБА” І КОМПАНІЯ” мало ліцензію на надання коштів у позику, у тому числі і на умовах фінансового кредиту, анульовану 24 грудня 2021 року.
ТОВ “ФК “РІКАС” та ТОВ “Е-ЛІЗИНГ” не мали ліцензій на надання фінансових послуг.
Комітет також ухвалив рішення щодо анулювання ліцензій на надання фінансових послуг на підставі поданих заяв таких небанківських фінансових установ:
- ТОВ “ІГРОШІ” – анульовано ліцензії на надання послуг з фінансового лізингу та на надання послуг з факторингу. На сьогодні у ТОВ “ІГРОШІ” залишається діючою ліцензія на надання коштів у позику, у тому числі і на умовах фінансового кредиту;
- ТОВ “ФК “КОМПАНІЯ ФАКТОРІНГ КЕПІТАЛ” – анульовано ліцензії на надання коштів у позику, у тому числі і на умовах фінансового кредиту, на надання послуг з фінансового лізингу та на надання послуг з факторингу. Таким чином, у ТОВ “ФК “КОМПАНІЯ ФАКТОРІНГ КЕПІТАЛ” більше немає діючих ліцензій;
- ПТ “ЛОМБАРД ГОЦ І КОМПАНІЯ” – анульовано ліцензію на надання коштів у позику, у тому числі і на умовах фінансового кредиту. Зараз у ПТ “ЛОМБАРД ГОЦ І КОМПАНІЯ” більше немає діючих ліцензій;
- ПрАТ “СК “УКРАЇНСЬКИЙ ФІНАНСОВИЙ АЛЬЯНС” – 15 ліцензій на провадження діяльності з надання фінансових послуг у сфері страхування;
- ТДВ “СК “ВІП-КАПІТАЛ” – 16 ліцензій на провадження діяльності з надання фінансових послуг у сфері страхування.
ПрАТ “СК “УКРАЇНСЬКИЙ ФІНАНСОВИЙ АЛЬЯНС” займалося переважно майновими видами страхування [страхування майна, від вогневих ризиків та ризиків стихійних явищ, вантажів та багажу (вантажобагажу) та фінансових ризиків]. Обсяг страхових премій ПрАТ “СК “УКРАЇНСЬКИЙ ФІНАНСОВИЙ АЛЬЯНС” за дев’ять місяців 2021 року станом на 30 вересня 2021 року становив 117 337 тис. грн, а вартість активів – 102 688 тис. грн. Частка ринку компанії за страховими преміями за ризиковими видами страхування становить 0,35% від загального обсягу.
ПрАТ “СК “УКРАЇНСЬКИЙ ФІНАНСОВИЙ АЛЬЯНС” повідомило, що на дату подання заяви про анулювання ліцензій не мало невиконаних (прострочених) зобов’язань перед страхувальниками (вигодонабувачами) та не мало зобов’язань за договорами страхування/перестрахування.
ТДВ “СК “ВІП-КАПІТАЛ” 3 грудня 2021 року були тимчасово зупинені всі ліцензії. Страхова компанія не дотримувалася нормативу платоспроможності та достатності капіталу. Порушення було зафіксоване вдруге протягом календарного року.
Відповідно до останньої поданої ТДВ “СК “ВІП-КАПІТАЛ” звітності, станом на 30 вересня 2021 року обсяг страхових премій ТДВ “СК “ВІП-КАПІТАЛ” становив 310 103 тис. грн, а вартість активів – 224 519 тис. грн. Частка ринку компанії за страховими преміями за ризиковими видами страхування становить 0,93% від загального обсягу.
За інформацією страховика, станом на 22 грудня 2021 року ТДВ “СК “ВІП-КАПІТАЛ” не мало невиконаних (прострочених) зобов’язань за договорами страхування.
Коментарі
Новини за темою
-
Фінансовий ринок
24 липня, 2024Невідомі компанії допомагають Росії розширювати тіньовий газовий флот
-
Фінансовий ринок
08 травня, 2022США пропонують 15 мільйонів доларів за дані про російських кіберзлочинців
-
Фінансовий ринок
23 березня, 2022Фінський виробник шин Nokian Tyres вирішив не закривати завод у РФ
-
Фінансовий ринок
10 березня, 2022МВФ: надто рано передбачати вплив війни на світову економіку, а РФ ймовірно чекає рецесія