До новин

Цього року фінефективність виконання рішень виконавчої служби склала всього 2%

28 вересня, 2015
Законодавство
Цього року фінефективність виконання рішень виконавчої служби склала всього 2%

Державна виконавча служба України за вісім місяців поточного року стягнула лише 2,1% суми, яка підлягала стягненню.

Про це повідомляє інформаційний портал Банкрутство & Ліквідація із посиланням на РБК-Україна.

«Ці дані вкотре підтверджують: державна виконавча служба віджила своє у тому вигляді, якою вона є сьогодні. Потрібен рух уперед. І серед перших кроків професійна юридична спільнота бачить запровадження інституту приватних виконавців. Коли цей інститут запрацює - ми будемо бачити інші співвідношення, ефективність системи виконання рішень зросте в рази вже у перший рік», - сказала член експертної групи з розробки реформи системи виконання судових рішень, член ради Комітету з конкурсного права Асоціації правників України, партнер юрфірми Ario Capital Group Ірина Сербін.

Зокрема, ДВС було виконано 644 тис. виконавчих документів, за якими було стягнуто 9,2 млрд грн. Невиконаними залишилися 2,3 млн виконавчих документів на суму понад 330 млрд грн.

Сербін уточнила, що усього протягом восьми місяців 2015 року підлягало виконанню більше ніж 4,2 млн виконавчих документів, за якими до стягнення підлягали майже 450 млрд грн.

Таким чином, якщо оцінювати за кількістю виконаних документів, ефективність ДВС за вісім місяців склала 15,2%. А за сумою фактично стягнених коштів у порівнянні з обсягом, який підлягав стягненню, - 2,1%.

Нагадаємо, у серпні президент Петро Порошенко вніс до Верховної Ради законопроекти щодо реформування системи виконання судових рішень. Законопроекти № 2506а «Про виконавче провадження» та № 2507а «Про органи та осіб, які здійснюють примусове виконання судових рішень і рішень інших органів» передбачають впровадження комбінованої системи виконання рішень шляхом модернізації служби державних виконавців та запровадження інституту приватних виконавців, що є новаторством в українському законодавстві, визначають основи організації та діяльності з примусового виконання рішень державними та приватними виконавцями, їх завдання та правовий статус тощо.

Коментарі
Додати коментар