S&P знизило рейтинг України до «вибіркового дефолту»

Служба кредитних рейтингів Standard&Poor's знизила довгострокові суверенні рейтинги України за зобов'язаннями в іноземній валюті з «СС» до «SD», або рівня «вибіркового дефолту».
Про це йдеться в повідомленні агентства, повідомляє інформаційний портал Банкрутство & Ліквідація.
Рейтинг «SD» означає, що емітент відмовився від виплат за деякими зобов'язаннями.
У той же час агентство підтвердило довгостроковий і короткостроковий рейтинги країни в національній валюті на рівні «CC+/C». Прогноз по довгостроковому рейтингу в національній валюті негативний.
S&P вказує, що, незважаючи на підтримку великими кредиторами реструктуризації, агентство як і раніше бачить можливість того, що інші групи кредиторів можуть, в кінцевому рахунку, не погодитися на пропозицію щодо обміну.
Відносно визначення статусу єврооблігацій з погашенням в грудні 2015 року на 3 млрд доларів, які були викуплені в грудні 2013 року Фондом національного добробуту РФ, S&P вважає, що його статус визначить рада виконавчих директорів МВФ.
Мінфін при офіційному оголошенні про реструктуризацію єврооблігацій 22 вересня вказував, що рішення про тимчасове призупинення платежів в рамках такої реструктуризації очікувано може призвести до подальшого технічного зниження рейтинговими агентствами суверенного рейтингу України.
«Однак ця дія рейтингових агентств є очікуваною, технічною і тимчасовою. Відразу після юридичного завершення процесу реструктуризації, ми очікуємо перегляду та підвищення суверенного рейтингу з боку міжнародних рейтингових агентств, як це сталося під час і після юридичного оформлення угоди з перепрофілювання єврооблігацій Укрексімбанку та Ощадбанку», - зазначали у Мінфіні.
Як раніше повідомляв інформпортал Банкрутство & Ліквідація, S&P прогнозує крах банків Росії.
Коментарі
Новини за темою
-
Законодавство
02 березня, 2021НААКУ запрошує арбітражних керуючих взяти участь у заочному голосуванні
-
Законодавство
28 лютого, 2021Верховний суд роз'яснив нюанси територіальної підсудності справи про банкрутство
-
Законодавство
28 лютого, 2021У законопроект про колекторів додали, коли та скільки разів можна телефонувати боржнику
-
Законодавство
28 лютого, 2021Коломієць: Українське законодавство у сфері банкрутства необхідно зробити більш ефективним