Україна хоче почати виробництво ядерного палива за три роки

Україна планує налагодити виробництво ядерного палива, на створення лінії з його виробництва може піти три роки.
Про це повідомили міністр енергетики Герман Галущенко та президент Енергоатому Петро Котін.
За словами Галущенка, спершу ядерне паливо вироблятиметься для вітчизняних атомних енергоблоків, а згодом може експортуватися до інших країн.
Нині Європі працюють 17 блоків ВВЕР-440, які поки що не мають альтернативи російському паливу. Україна вже розпочала виробництво складових частин паливних блоків ВВЕР-1000, а згодом, кажуть у Міненерго, почне виробництво палива і для блоків ВВЕР-440 в рамках проєкту Енергоатом з американською компанією Westinghouse.
"На жаль, багато європейських країн залишаються залежними від російських ядерних технологій. Водночас Україна, відмовившись від російського ядерного палива, перевела свої атомні енергоблоки на ядерне паливо американського виробника Westinghouse. Здійснити такий перехід також виявили бажання Чехія, Словаччина, Фінляндія, Болгарія. І в перспективі Україна може стати постачальником ядерного палива для цих країн", – розповів Галущенко.
За його словами, на виробничій лінії в Україні вироблятимуться тепловидільні збірки ядерних реакторів атомних електростанцій.
У 2023 році планується завершити ліцензування і вийти на промислове виробництво хвостовиків, а в 2024 року – на промислове виробництво голівок для паливних касет. Ці компоненти будуть використовуватись для виробництва ядерного палива для Енергоатома на підприємстві Westinghouse у Швеції.
Президент Енергоатома Петро Котін додав, що за планом на створення власної лінії з виробництва ядерного палива Енергоатом планує вийти за три роки.
Коментарі
Новини за темою
-
Новини
05 червня, 2023У Румунії очікують дефіциту цукру після заборони його експорту з України
-
Новини
05 червня, 2023Російський порт Тамань може припинити експорт скрапленого газу
-
Новини
05 червня, 2023НБУ на міжбанку продав з резервів понад 468 мільйонів доларів
-
Новини
05 червня, 2023Угорщина не збирається відмовлятися від російського газу та нафти