До новин

Кабмін перетворив "Укроборонпром" на "Українську оборонну промисловість"

23 березня, 2023
Новини
Кабмін перетворив "Укроборонпром" на "Українську оборонну промисловість"

Кабмін утворив акціонерне товариство "Українська оборонна промисловість" шляхом перетворення держконцерну "Укроборонпром".

Про це повідомив у Telegram представник уряду у ВР Тарас Мельничук.

Як уточнив Мельничук, 100% акцій АТ належать державі. 

Також затверджено статут  АТ "Українська оборонна промисловість" та положення про наглядову раду АТ.

"Установлено, що статутний капітал товариства становить 237 млн 071 тис гривень і формується за рахунок майна державного концерну "Укроборонпром" згідно з додатком 1 до акта приймання-передачі майна до статутного капіталу товариства", - додав він.

"Це не просто зміна вивіски, це реформа, яка готувалася тривалий час ще до початку повномасштабного вторгнення Росії. Україна прагне побудувати один із найпотужніших оборонно-промислових комплексів у світі.

Тому запроваджуємо ефективну модель управління для нового підприємства. Створюємо умови для залучення інвестицій у виробництво зброї, техніки та амуніції. Відповідні зміни також дозволять посилити взаємодію з нашими західними партнерами", - заявив прем'єр Денис Шмигаль.

Корпоратизація "Укроборонпрому" передбачена законом, який Верховна Рада ухвалила ще у липні 2021 року.

За законом, перший етап реформування передбачає підготовку учасників концерну до реорганізації і перетворення Концерну в акціонерне товариство.

Другий етап передбачає створення галузевих бізнес-об'єднань в організаційно-правовій формі акціонерних товариств, а також утворення господарських товариств на базі підприємств, включених до складу "Укроборонпрому".

На третьому етапі має завершитися перетворення концерну в акціонерне товариство, 100% акцій якого належатиме державі.

Повідомлялось, що трансформація торкнеться 137 розрізнених підприємств "Укроборонпрому", 21 з яких знаходиться на тимчасово окупованих Росією територіях.

Очікується, що реалізація передбачених законом норм дозволить державним оборонним підприємствам залучати прямі (зокрема, іноземні) інвестиції з метою виготовлення сучасних зразків озброєння і військової техніки.

Коментарі
Додати коментар