До новин

Мінекономіки модернізує програму "доступних кредитів" для бізнесу на деокупованих територіях

05 червня, 2023
Новини
Мінекономіки модернізує програму "доступних кредитів" для бізнесу на деокупованих територіях

Програму "Доступні кредити 5-7-9%" модернізують для реалізації запиту на фінансування бізнесу, що працює на деокупованих територіях, та переробних підприємств.

Про це повідомляє Мінекономіки за підсумками наради під головуванням першого віцепрем’єр-міністра - міністра економіки Юлії Свириденко з представниками державних банків та керівників регіонів.

На нараді також були присутні перший заступник голови НБУ Катерина Рожкова та заступник міністра фінансів Юрій Драганчук.

"Бізнес, який працює на деокупованих територіях, потребує особливої уваги та фінансової підтримки, щоб мати можливість відновитись. Тому ми модернізуємо для них програму доступних кредитів, зважаючи на складні обставини, в яких перебувають ці підприємства.

Зокрема, пропонуємо знизити для них відсоткову ставку по кредиту та збільшити покриття портфельних гарантій. Окрім того, для таких підприємств, а також для компаній переробної галузі, розвиток яких ми маємо максимально стимулювати незалежно від території їх розташування, пропонуємо збільшити ліміт кредиту та термін його видачі", - заявила заступниця міністра економіки Надія Бігун. 

Серед інших питань щодо зміни програми доступних кредитів обговорювали також необхідність диференціювати деокуповані території за рівнем ризику, можливість надавати кредити підприємствам, які мають заборгованість по раніше отриманим кредитам, а також можливість скасування застави як умови кредитування, зважаючи на те, що основні фонди та майно багатьох компаній внаслідок дій агресора було знищено, викрадено чи пошкоджено, додали в міністерстві.

Коментарі
Додати коментар