До новин

Яресько розповіла, що дозволить Україні уникнути дефолту

13 листопада, 2015
Борги
Яресько розповіла, що дозволить Україні уникнути дефолту

Очільниця Мінфіну зазначила, що затвердження урядом умов випуску нових облігацій України для суверенних кредиторів дозволить завершити всі процедури по реструктуризацію цих боргів і відвести від нашої країни загрозу дефолту.

Про це повідомляє інформаційний портал Банкрутство & Ліквідація із посиланням на заяву Яресько, яку вона розмістила на своїй сторінці Facebook.

Міністр нагадала, що уряд зробив важливий фінальний крок для того, щоб завершити процес реструктуризації суверенного і гарантованого боргу, затвердивши умови випуску нових облігацій, які будуть надані кредиторам в обмін на старі борги.

«Це дозволить, нарешті, завершити всі процедури по реструктуризацію цих боргів - найбільшої частини нашої роботи по реструктуризації і тим самим перевернути цю складну сторінку в нашій історії. Але найголовніше, це дозволить відвести нашу країну від краю прірви, від загрози дефолту», - написала Яресько.

За її словами, також рішення уряду дозволить знизити навантаження на валютні резерви країни на багато мільярдів доларів, що, в свою чергу, допоможе забезпечити стабільність валюти і банківської системи країни.

«І тим самим дозволить закласти ще один важливий камінчик у відновлення економічної стабільності як передумови до повернення до економічного зростання», - додала міністр. Вона уточнила також, що переговори з кредиторами тривали 8 місяців і були важкими.

«Переговори, дійсно, були вкрай важкими. Але врешті-решт ми це зробили. Ми досягли угоди по реструктуризації з нашими кредиторами і тим самим змогли заощадити для країни 3 млрд доларів вже зараз, і перенести виплату ще за 8,5 мільярдів на період після 2018 року», - підкреслила вона.

Крім того Яресько нагадала, що кредитори отримають державні деривативи - інструменти, які дозволять кредиторам отримати вигоду від нинішньої угоди, якщо вона дасть грунт для потужного економічного зростання України на наступні роки.

Як раніше повідомляв інформпортал Банкрутство & Ліквідація, Україна готова до юридичної війни з РФ через $3 млрд.

Коментарі
Додати коментар