До новин

ЄС припинив антикорупційний і правовий моніторинг Болгарії та Румунії, який тривав понад 16 років

19 вересня, 2023
Новини
ЄС припинив антикорупційний і правовий моніторинг Болгарії та Румунії, який тривав понад 16 років

Європейська комісія напередодні офіційно завершила моніторинг Болгарії та Румунії в межах так званого "Механізму співпраці та верифікації".

Про це у Twitter оголосила віцепрезидентка Єврокомісії Вера Юрова.

Вона привітала Болгарію та Румунію і офіційно повідомила про закриття механізму.

Президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн, коментуючи це рішення, відзначила відмінну роботу моніторингу.

"Я хотіла б привітати Болгарію та Румунію зі значним прогресом, якого вони досягли після вступу до ЄС. Верховенство права є однією з наших фундаментальних спільних цінностей як Союзу, і обидві держави-члени здійснили важливі реформи за останні роки. Сьогодні ми визнаємо ці зусилля, припиняючи дію механізму. Тепер робота може бути продовжена в рамках щорічного циклу з моніторингу верховенства права, як і для всіх держав-членів", – зазначила вона.

Коли Болгарія і Румунія готувалися до вступу в ЄС у 2007 році, в обох країнах залишалися недоліки у сфері судової реформи та боротьби з корупцією, а у Болгарії також з організованою злочинністю.

Оскільки політичні настрої на користь розширення на той час були сильними, Єврокомісія пішла на компроміс: вона вирішила, що обидві країни можуть приєднатися, але протягом перших років членства в ЄС за ними буде здійснюватися моніторинг в рамках Механізму співпраці та верифікації.

За понад 16 років існування механізму було підготовлено тисячі сторінок звітів. Останній звіт по Болгарії був опублікований у 2019 році, а по Румунії – у 2022 році.

Також варто зазначити, що обидві країни наразі намагаються вступити до Шенгенської зони. 

Коментарі
Додати коментар